Mitmete luumurdudega 10-kuune päästetud avariiohver koer Bella Mia vajab abi!Eesti Loomakaitse Selts (ELS) palub abi autoavarii tagajärjel viie luumurruga noore imearmsa koera operatsiooniravi ja pikaajalise järelravi kulude hüvitamiseks. ELSi poole pöördusid autoavarii tagajärjel raskeid luuumurde saanud koera operatsiooni ravikulude hüvitamiseks head inimesed, kes päästsid auto alla jäänud 10-kuuse Bella Mia.

7. aprillil kella viie paiku sõitis Võrumaal, Meremäe vallas, Tobrova külas sõiduauto otsa tee peale jooksnud koerale. Kokkupõrget ja koera karjet kuulis pealt õnnetuspaiga lähedal viibinud perekond, kes tõttas koheselt südmuskohale.

Koer lamas liikumatult maas ja piinles suurtes valudes. Autojuhi sõnul oli ta eemalt koera näinud, kuid ei pidanud vajalikuks kiirust vähendada. Juhi peamine mure oli hoopiski auto parema esiratta juures olev porilapats, mis oli kokkupõrkel koeraga äärest veidi lahti tulnud.

Õnnetust pealt kuulnud ja loomale appi tõtanud Merit ja tema tädi Heli suundusid koos võõra vigastatud loomaga Võru loomakliinikusse, kus tuvastati esmasel läbivaatlusel mõlema esikäpa luumurd ja tagumise käpa reieluumurd. Loomale tehti valuvaigistavad süstid ja pandi peale antibiootikumid. Koer anti tagasi, sest kliinikusse polnud teda võimalik jätta ega ka operatsiooni teostada. Kuna tegu on noore ja elujõulise koeraga, ei soovitatud teda ka mitte mingil juhul magama panna.

Bella Mia päästnud inimesed võtsid ühendust omanikega, et teavitada juhtunust ja selgitada vajadust teostada loomale esimesel võimalusel operatsioon. Koera omanikud, kellest üks on 80-aastane vanamemm ning teine tema poeg, olid sootuks ärritatud, et viga saanud koer arsti juurde viidi.

Omanike hinnang juhtunule oli ühene: „üks koer ees või taga“. Invaliidistunud looma nemad tagasi ei soovinud. Kuna omanikel puudus huvi oma koera edasise käekäigu osas, andsid nad kirjaliku kinnituse selle kohta, et loobuvad oma endise hoolealuse ravist ja õigusest tema elu üle otsustada. Bella Mia päästnud perekond otsustas võtta vigastatud koera enda hoole alla ning teha kõik võimaliku, et loomake saaks vajaliku ravi.

Kuna mujalt operatsiooniabi polnud saada, siis pöördus Võrumaalt pärit perekond Tallinna Loomade Kiirabi poole. Täpsematel uuringutel selgus, et koeral oli ühtekokku 5 luumurdu (mõlema esikäpa kodarluu ja küünarluu murrud ning tagumise käpa reieluumurd).

10. aprillil teostati Dr. Valdeko Paaveli poolt Tallinna Loomade kiirabis koerale esimene raske esikäppade operatsioon ja tagumise käpa reieluumurru operatsioon toimus 11. aprillil. Operatsioonide maksumus ulatub 1200 euroni.

Osaliselt on operatsiooniraha koos, kuid kuna tegu on väga suure summaga ning koer vajab pikaajalist järelravi ja erihoolitsust ning umbes kahe kuu pärast tuleb loomale teostada uus operatsioon paigaldatud plaatide ja kruvide eemaldamiseks, palub Eesti Loomakaitse Selts heade inimeste abi. Saadud annetuste eest saame tasuda päästetud noore koera operatsioonikulud ning pikaajalise järelravi.

Eesti Loomakaitse Selts ootab annetusi kontodele SEB pangas 10002019856000 või Swedbankis 221041248998 märksõnaga „Bella Mia“.


Tagasi

Kommentaarid 

 
0 #6 Chykeisz 2012-05-04 17:40
Õudustekitav on see kui omanik kes koerakese võtnud hiljem ei taha temast midagi kuulda. :sad: Soovin ,et seda koeraomaniku elu ise veidi väntsutaks siis teab kuidas hoolima peab. Mind isiklikult ajas see lugu nutma nii imelikud inimesed kes oma lemmikloomadele niimoodi teevad!:Ei mahu pähe miks siis omale sõpra üldse võtta.
Hoolige oma loomadest ja pakkuge neile parimat!
 
 
0 #5 koer.ee 2012-04-18 01:09
Bella Mia operatsioonirav i ja pikaajalise järelravi kulude hüvitamiseks on tänase seisuga 428 loomasõpra annetanud Eesti loomakaitse seltsi pangakontole ühtekokku 7508 eurot.

Kogutud annetuste eest on võimalik täielikult katta Bella Mia raviga seotud kulud ning ülejäänud raha eest abistada veel kümneid hättasattunud loomi.
 
 
0 #4 vooster 2012-04-15 22:37
ma ühinen täielikult eelmise kommentaariga.
 
 
0 #3 ... 2012-04-12 14:01
Annetatud, Bella Mia - saa ruttu terveks. Ma ei saa aru kust tulevad sellised süüdimatud inimesed, loodan, et nad saavad sellist süüdimatust ka oma nahal kunagi tunda!!
 
 
0 #2 Päevakoer 2012-04-12 13:21
Kiiret paranemist Bella Mia'le! Mind ikka veel hämmastavad inimesed,kes võtavad omale looma,aga tegelikult pole neil temast sooja ega külma.Nad teeks loomale teen jättes ta võtmata. :sad:
 
 
0 #1 Hissu 2012-04-12 01:45
Poor little Bella Mia.
help mite be found even on her healing time from http://eddieswheels.com/
or any other used carts.
best healing time for her
 

Kommenteerida saavad ainult registreerinud kasutajad.