Küsimus:

Tere,

meil on kodus kohe 3 aastaseks saav mops. Mure selles, et lemmiku näole tekivad punnid. Eriti suu ümbrusesse. Sellised suured vistrikud, mis katki minnes ajavad vahest ka mäda välja. Koer on steriliseeritud.

Oleme proovinud erinevaid toite, kuid punnid tulevad toidu vahetusest hoolimata ikka ja jälle tagasi. Arstil käies ei osata midagi öelda ja öeldakse, et vereproove meil Tartus ei võeta.

Mure on ka silmadega. Need on algusest peale olnud kergelt põletikulised ja vasakul silmamunal on hall täpp. Oleme kasutanud silmatilku, mõnda aega on koeral silmad ilusad ja munavalged klaarid. Mõne aja pärast muutuvad jälle põletikuliseks.

Ette tänades,
Käthlin

Vastus:

Kirjast ei selgu, kas koer on saanud ka mingisugust põletikuravi  (antibiootikume mingil kujul). Vereproovidest ei olegi algul lugu. Kõigepealt tuleb eelnevat haiguslugu põhjalikult uurida. Soovitavalt nahahaigustega tegeleva loomaarsti poolt.

Tartus saab Maaülikooli Loomakliinikus kindlasti panna vastuvõtuaja  nii naha- kui silmaarstile. Halli täppi silmamunal võiks viimasele näidata. Ilmselt on tegu mingi vana silmavigastusega (mopsi punnsilmade puhul üsna sagedane), aga ei teeks paha üle kontrollida. Tallinnas on mõlema valdkonnaga tegelevad spetsialistid Tiina Toometi Kliinikus.

Tervitustega Tiina Toomet

Märksõnad:

Tagasi