Mupo loomapatrull hakkab tööle veebruarist
Sellest aastast kehtima hakanud uus lemmiklooma pidamise määrus on tõstnud inimeste aktiivsust loomade kaitsmisel, vahendab KUKU raadio. Eesti Loomakaitse Seltsi juhatuse liige Pille Tees ütles Kuku raadio saates Keskkonnatelk, et uues määruses on loomapidamise reeglid täpsemalt paigas, korralikule loomapidajale need probleeme tekitada ei tohiks.

Jaanuari esimestel nädalatel on selts saanud rohkesti telefonikõnesid ja kaebusi, põhiliselt antakse teada koertest, kellel on liiga lühikesed ketid, olematud kuudid või kannatab loom alatoitumise all. Selts esitab kaebused veterinaar - ja toiduametile.

1. veebruarist hakkab Tallinna munitsipaalpolitsei juures tegutsema loomapatrull. Mupo juht Kaimo Järvik ütles KUKUle, et esialgu koosneb loomapatrull kahest inimesest ja tegutsema hakatakse MTÜ Loomade Hoiupaik ruumides. Loomapatrulli liikmetele antakse spetsiaalne väljaõpe.

Loomapatrulli liikmed jälgivad, kuidas peavad kodanikud kinni uuest loomapidamismäärusest ning Tallinna koerte ja kasside pidamise eeskirjast. Loomapatrull sõidab 1. veebruarist kohale nii väljakutse peale kui teeb patrullsõite.

Samal teemal:
Jõustus lemmikloomade pidamise nõudeid kehtestav määrus
Tallinlasi hakkab koerte eest kaitsma loomapolitsei
Lemmikloomade pidamise nõuete määrus jõustub 01.01.2009


Tagasi

Kommenteerida saavad ainult registreerinud kasutajad.