Küsimus:

Tere!

Meie koer on isane terjerilaadne segavereline, umbes 10 aastane, kasvult veidi üle keskmise. Tema omanik suri ja seega sai koer poolteist kuud tagasi endale võetud. Tegemist on endise ketikoeraga, kes elas kuudis.

Koeral on kehv kuulmine (kuigi kõrvad on puhtad), kuuleb vaid vilistamist ja kõrgemaid helisid ja probleem nahaga.

Nimelt on nii selja pealt saba juurest, kurgu alt ja ühe tagumise käpa juurest karv maas ja nahk süsimust, samuti on ka veidi kõõma. Mujal, näiteks turja peal on karv kohev ja nahk heleroosa.

Käisime ka arsti juures, kust soovitati kahe nädala jooksul anda Virbaci Rilexine 300 tablette 1,5 tabletti 2 korda päeva, ning pesta koera Clorexydermi šampooniga.

Nii me ka tegime, kuid kuigi ravi alustamisest on möödas nüüd juba üle kolme nädala - silmaga nähtavaid tulemusi ei ole.

Koer sööb 2 korda päevas Hills'i J/D-d ning aeg-ajalt dr Sterni konserve. Kas probleem võib olla toidus (seda mida koer varasemalt sõi, kahjuks ei tea)?

Arsti juures soovitati koer kastreerida, et siis võib ka nahaprobleem kaduda. Kas oskate soovitada, mida edasi teha? Kas kastreerimine võib aidata selle nahaprobleemi kadumisele kaasa ning kas operatsioon vanemale koerale narkoosi tõttu ohtlikuks ei kujune?

Ette tänades
Murelik omanik

Vastus:

Tere!

Nahaprobleem on ilmselt krooniline, kui ütlete, et nahk on süsimust. Nahahaiguste edukaks diagnoosimiseks on tavaliselt vaja teada tervet eelllugu, aga antud olukorras pole see ilmselt võimalik, sest koer ei elanud enne teie juures.

Kastreerimine on igal juhul näidustatud, kui koeral on peitmunand (st 1 või mõlemad munandid kõhuõõnes). Kui munandid asuvad nö õiges kohas, siis ma ei arva antud hetkel, et kastreerimine oleks esmase abinõuna hädavajalik.

Rilexin ja Clorexydermi šampoon on mõlemad väga head, kui tegemist on nahapõletikuga. Seda teie kirjelduse järele ilmselt ka on.

Edasine tegutsemine sõltub sellest, kui palju probleem looma ennast häirib. Kui tegemist on põletiku ja sügelusega, siis peaks sellega kindlasti edasi tegelema. Kahjuks ei ole võimalik kirja teel rohkem aidata. Ehk peaksite näitama oma looma mõnele nahahaigustega rohkem tegelevale loomaarstile.

Dr. Tiina Toomet

Märksõnad:

Tagasi