Naine tõi varjupaika pappkastis kutsikad ja sõitis minema
11.04 helistas Virumaa varjupaiga telefonile naisterahvas, kes soovis oma koera kutsikad varjupaika anda.  Virumaa varjupaik selgitas naiskodanikule, et varjupaigal ei ole kahjuks võimalik vastu võtta kõigi inimeste vastutustundetu loomapidamise tulemusena sündinud kutsikaid.

Vesteldes kutsikate omanikuga selgus, et kutsikad ei ole saanud isegi ussirohtu. Varjupaik soovitas teha kutsikatele ussikuuri ja esmase vaktsiini, et seejärel antud teemal edasi rääkida. Möödus vaid 10 minutit ning sama kodanik sõitis autoga varjupaika, viskas 7 õnnetut kutsikat pappkastiga maha ja sõitis minema.

Varjupaiga töötajal õnnestus üles kirjutada auto number ning politseile on tehtud avaldus menetluse algatamiseks looma hülgamise paragrahvi alusel.

Kutsikad on halvas olukorras, parasiite täis ning täiesti hooldamata. Siiski on varjupaiga töötajad otsustanud neid turgutama asuda.
Kutsikad vajavad parasiiditõrjet, vitamiine ning seejärel vaktsiine. Vajaminev summa on iga kutsika puhul umbes 600 krooni.

Kui tunned kaasa sellele õnnetule pesakonnale, siis tee annetus Varjupaikade MTÜ kontole 10220068203017 märksõnaga "hüljatud kutsikad", ainult hoolivate inimeste toel on võimalik need pisikesed elule aidata!

Palume mitte kirjutada hukkamõistvaid kommentaare teemal, et varjupaik ei hukka neid kutsikaid koheselt. Ka varjupaiga töötajatel on inimlikud tunded ning empaatiavõime.

Varjupaik püüab teha kõik, et loomade süüdimatu omanik saaks ettenähtud karistuse.

Tagasi

Kommentaarid 

 
0 #5 kats 2009-04-15 16:29
Hea,et varjupaika viidi....
 
 
0 #4 koeraomanik 2009-04-15 12:14
Kui isik tuvastatakse, siis kas pole võimalik kutsikate kasvatamisega seotud kulud temalt sisse nõuda?
 
 
0 #3 masendav 2009-04-13 21:25
Mõnes mõttes on tõesti parem et inimene viis nad varjupaika, mitte ei hukanud või jätnud metsa. Samas kas tõesti keegi arvab et varjupaik võtab vastu ups kutsikaid ja tegeleb nende kasvatamisega :sad:
 
 
0 #2 Maria 2009-04-13 18:19
täitsa loll, ise sai kutsikad mõtle siis hoolitsemisele ja rahale ka.
 
 
0 #1 Onkel 2009-04-13 03:23
Hea, et kutsikad toodi vähemalt varjupaika mitte ei viidud metsa nagu mõned jobud teevad, kuid ikkagi peaks mõtlema enne kui lastakse kutsikatel tekkida. Varjupaigad niigi ületäidetud ja raha vähe.
 

Kommenteerida saavad ainult registreerinud kasutajad.