Näljasurmast päästetud koerad säästeti hukkamisest
Märtsi lõpul Kiviõlist leitud kaks näljasurma äärel olnud koera pääsesid täna ka hukkamisest, kui Lääne-Virumaa varjupaik neljajalgsed oma hoole alla võttis, vahendab Delfi.

Eesti loomakaitse seltsile tuli täna teade, et Kohtla-Järve varjupaik paneb märtsi lõpul Kiviõlis leitud hüljatud koerad magama põhjendusega, et seadusega ette nähtud hoiutähtaeg 14 päeva on möödas.

Kohtla-Järvel hukatakse enamus varjupaiga loomadest

„Täna käib väga suur telefonivõitlus nende koerte eest, sest varjupaik tahab neid koeri väga hukata. Tekib küsimus, et kelle eest need koerad siis päästeti," küsis loomakaitse seltsi juhatuse liige Heiki Valner. „Seal varjupaigas ei hoita loomi üle seaduses ettenähtud aja ja minu meelest on tegemist varjupaiga asemel hoopis väikeloomade tapamajaga."

Valner tõi näiteks, et kui Pärnu väikeloomade varjupaigas jääb ellu 98 protsenti koertest, Tallinnas jääb ellu 93-95 protsenti koertest, Viljandis jäetakse ellu 97-98 protsenti koertest, siis Kohtla-Järves hukatakse üle 70 protsendi koertest ja üle 90 protsendi kassidest.

Kohtla-Järve varjupaigal on hullumeelselt suur hukkamisprotsent.  „Ühelt poolt inimesed teavitasid ja päästsid koerad ära, aga teiselt poolt- kas ikka päästsid," on Valner nõutu. „Varjupaik küsib, et milleks peaksime koerad ellu jätma?"

Loomakaitsja sõnul on elu näidanud, et iga koer leiab endale lõpuks kodu. „Selleks ongi annetused, mis aitavad loomal elada üle 14 päeva," sõnas Valner.

Seadus kohustab loomi varjupaigas hoidma 14 päeva


Loomakaitse seltsi juhatuse liige Piret Tees selgitas Delfile, et seadus kohustab loomi varjupaigas hoidma 14 päeva ning tähtaeg hakkab kehtima ajast, mil leitud looma pilt ja kirjeldus avalikustatakse massiteabevahendites ja varjupaiga kodulehel. „Enamus varjupaiku teeb kõik endast võimaliku, et hoida koeri kauem kui seaduses ettenähtud aeg," rääkis Tees.
Kohtla-Järve varjupaiga töötaja Olesja möönab, et 14 päeva koera elushoidmiseks on vähe. „Samas, kellel vaja, see leiab selle aja jooksul koera. Kui keegi on koera kaotanud, leitakse koer varjupaigast ka päevaga, aga loomale uue kodu leidmine võib aega võtta pool aastat. Aga selle aja eest keegi ei maksa," sõnas Olesja. Tema sõnul ei ole probleem mitte toidurahas, vaid selles, et varjupaigal lihtsalt pole kohti, kuhu neid paigutada. „Ei olegi enam kriisiolukord, vaid rohkem kui kriisiolukord," nentis ta.

Varjupaigas pole loomade jaoks ruumi


Kohtla-Järve väikelooma varjupaigas on ruumi vaid 16 koerale. „Meil on üks varjupaik terve Ida-Virumaa peale ning meile tuuakse väga palju koeri. Uued tulevad peale ja kuhu vanad panna, keegi ei tea. Kõik toovad koeri, kuid keegi neid endale ei võta," oli Olesja murelik.
Kahe nädala jooksul, mil Kiviõlist päästetud koerad Kohtla-Järve varjupaigas olid, ei tundnud mitte ükski inimene nende vastu huvi. „Mitte ühtegi telefonikõnet ega päringut. Ometi nendest räägiti ja nad on sellised suurepärased," tõdes Olesja. Seetõttu lähevadki koerad täna Lääne-Virumaa väikeloomade varjupaika, sest Kohtla-Järvel oleks neid oodanud hukkamine.

Virumaa varjupaigale saab annetusi teha arveldusarvele 10220068203017, Varjupaikade MTÜ. Selgitusrelale tuleb kirjutada: Virumaa varjupaigale.

Samal teemal:
Päästetud koerad jäävad ellu
Välismaale kolinud naine jättis koerad nälga surema

Tagasi

Kommentaarid 

 
0 #1 koeraomanik 2009-04-19 01:04
Kummaline varjupaik, jääb selline formaalselt on kõik JOKK mulje. Tundub et asja ei tehta südamega mis on varjupaiga pidamisel hädavajalik.
 

Kommenteerida saavad ainult registreerinud kasutajad.