Küsimus:

Tere

Minul niisugune mure 1 aasta ja 9 kuu vanuse isase taksikoeraga.

Koer üldiselt kuulekas ja käime ka koertekoolis. Kodus erilisi pahandusi pole teinud - üksi olles küll on tühjendanud mõne salli-mütsi sahtli, aga midagi katki närinud ei ole.

Nüüd käisime aga perega 3 päeva Pärnus - koer oli kaasas. Hotellitoas tegi üksi olles pahandust - pakkis kõik meie kotid lahti ja kiskus riided vooditelt maha. Näha oli, et hotelltoas üksi talle olla ei meeldinud. Öösel ei maganud - iga hotellis kuulda oleva liigutamise peale sebis muudkui voodi ja ukse vahet.

Nüüd kodus tagasi olles on ta hakanud toas pahandust tegema  - kisub jälle sahtlitest asju välja ja laua pealt linikuid maha. Samuti on rahutu, ei suuda eriti mängimisele keskenduda, kui üritan koju tulles temaga tegeleda.

Niutsub, käib toas ringi, tahab õue kogu aeg. Kui pikalt jalutame, siis on natuke jälle rahu. Kui aga lihtsalt aeda lasen, on 2 minuti pärast toas jälle. Ja niuksub ja justkui on hirmus kimpus iseendaga. Isegi närimiskonte ei taha enam.

Kas põhjustasin koerale trauma teda kaasa võttes? Mida ma nüüd temaga peale peaksin hakkama? Läheb juba kolmas päev niisugust tralli.

Tervitades ja ette tänades,
Maia-Liisa

Vastus:

Tere!

Võibolla tõesti elab loom raskemalt üle möödunud olukorda. Aga võibolla on lisaks ka läheduses mõni jooksuajaga emane koer ja seetõttu on Teie koer kodus hetkel rahutum?

Praeguse situatsiooni lahendamiseks soovitan muretseda koerale loomakliinikust spets kaelarihma, mis aitab looma rahustada ja taastada turvatunnet. Lisaks teha koerale mõtlemist nõudvaid harjutusi.

Kui Te reisite loomaga, soovitan muretseda koerale puuri, millesse ta pääseb ka kodus, see oleks tema jaoks kodune turvaline keskkond. Ning kui on vajadus koos koeraga edaspidi reisida, saaksite koera ikka kaasa võtta ja tal oleks ka lihtsam uue olukorraga leppida.

dr. Angela Tiivel