Noored ehituspuusepad võistlesid omavahel koerakuutide meisterdamises. Võistlejad tegid kokku kümme koerakuuti, mis antakse üle Haapsalu kodutute koerte varjupaigale.

Kuudid on soojustatud, kahekambrilised, aknaga ja sinna mahub lahedalt ära ka suur hundikoer. Kuudid antakse varjupaigale üle mai alguses, teatab Elukestva Õppe Arendamise Sihtasutuse Innove.

Haapsalus lõppenud noorte ehituspuuseppade võistluse võitis Tallinna Ehituskooli kaheliikmeline võistkond (Maikel Ellisaar, Martin Annert), teiseks jäi Põltsamaa Ametikooli võistkond (Veiko Haan, Ardo Koller). Nelja noormeest ootavad ees intensiivsed treeningkuud, mille käigus valitakse välja Eesti esindaja EuroSkills rahvusvahelistele noorte kutsemeistrivõistlustele majaehitusmeeskonda. Kolmanda koha saavutas Viljandi Ühendatud Kutsekool (Ainar Ibrus, Sander Lepikson).


Koerakuute meisterdasid kümne kutseõppeasutuse võistkonnad. Noorte kutsemeistrivõistluste eesmärk on tutvustada laiemalt kutsealasid, innustada kutseõppureid võrdlema oma oskusi nii Eesti kui rahvusvahelisel tasandil ning tõsta kutsehariduse kvaliteeti.

Kokku on Eestil plaan sel aastal noored EuroSkillsile saata viiel alal: kuueliikmeline majaehitusmeeskond (ehituspuussepp, plekksepp, plaatija, müürsepp, tisler, projektijuht), maaler-ehitusviimistleja, arvutimängude väljatöötaja, mehhatroonikute kaheliikmeline meeskond ning kaheliikmeline meeskond, kellest üks on kokk ja teine ettekandja.

Allikas: sloleht.ee

Tagasi

Kommenteerida saavad ainult registreerinud kasutajad.