... nii arvavad ja talitavad paljud koeraomanikud. Tegu on laiskade ning teiste inimestega mittearvestavate kodanikega. Kas ikka? Uurisime koeraomanikelt, kas nad koristavad oma lemmiku väljaheiteid.

Üllatusena tunnistasi paljud ausalt, et nad ei korja oma lemmiku väljaheiteid tuues põhjuseks võimetuse olla lähikontaktis koerast maha jäänud sooja väljaheitega.

Üks koeraomanik tõi välja lausa juhtumi, kus ta on üritanud koristada, kuid lõpetanud ise oksendades ja pärast seda loobunud sellest tegevusest. Põhjusena miks ei koristata, toodi välja ka kilekottide negatiivne mõju keskkonnale. Nimetati nii toomisest tulenevaid kahjulikke gaase aga ka seda, et paljud kasutavad looduses mittelagunevaid kilekotte, mida saab poest tasuta.

Kas nii siis on ja jääbki?


Lemmikud meeldivad, aga nende järelt koristada ei saa/ ei taha. Räpane, öökimaajav tegevus, mis võib kahjustada keskkonda rohkem kui korjamata jätmine?

Uurisime Eesti lemmikloomapoodides pakutavaid erinevaid vahendeid ekskrementide koristamiseks. Tõepoolest, müügil olevatest toodetest 99% on kilekotid. On need siis tavalised või biolagunevad, kuid siiski kilekotid.

Ühest poest saime järelepärimise peale info, et varsti on Eesti turule tulemas uus toode, mis pidavat olema 100% looduslik, 100% lagunev ning süsteemiga, mis võimaldab koristada ekstremente nendega kokku puutumata. Mis imevigur see on? Tasub uurida.

Uurisime PooUp´i tootjaettevõtte Pack Solutions OÜ juhatuse liikme Igor Loos´i käest, kas selline asi on tõesti olemas ja kuidas seetoode täpsemalt toimib. „Taoline toode on olemas ning peagi saadaval ka Eestis tegutsevate loomapoodide lettidel.

Toode on tõepoolest 100% looduslik. Kõik toote osad on loodusest- nii materjal kui kasutatud trükivärvid, samuti nagu ta loodi loodusest, kaob ta pärast kasutamist loodusesse tagasi mingeid jälgi jätmata. Just nii see peakski olema kui soovime oma planeeti säästa.

Lisaboonusena oleme välja töötanud süsteemi, mis võimaldab oma koera järelt koristada nii, et ei peaks ekskremendiga kokku puutuma“.

Kus seda toodetakse?

„Tootmine toimub siinsamas Tallinnas, tegu on Eesti kapitalil põhineva ettevõttega.“

Kellele see toode on suunatud?

„Kõigile, kes hoolivad puhtast, saasteta keskkonnast. Samuti neile, kes hindavad mugavust.“

Miks valida PooUp kakakott?

 • Seda on lihtne ja mugav kasutada
 • Selle kasutamine on 100% hügieeniline
 • Kasutamisel ei pea ekskremente puudutama
 • Toimid kaaskodanike ees korrektselt ja annad eeskuju
 • Sinu jalutuskohad on alati puhtamad
 • Sa ei tekita oma tegevusega kahjulikku keskkonnareostust
 • PooUp on popp ja ei riiva silma, kui sellega prügikastini jalutad
 • Oma lemmiku järel koristamata jätmine on Eestis karistatav rahatrahviga
 • 100% biolagunev pakend
 • Toode on valmistatud Eestis
 • See on mugavaim viis koerakaka korjamiseks, tehes seda esteetilisel ja elegantsel moel
 • Sellel on nutikas pakendi sulgemise süsteem
 • Kui loodus kutsub koera, siis ära unusta, et PooUp on sinu mugavaim abimees


PooUp kakakott - äärmiselt keskkonnasõbralik toode, mis on 100% looduses lagunev. Kasutatud toote komposteerimine ei ole kahjulik teistele loomadele ning lindudele. Toote valmistamisel on kasutatud ainult selliseid materjale, mille koostises puuduvad loodusele kahjulikud ained.

PooUp kakakott on valmistatud läbimõeldult, tagades kasutajale lihtsa, kiire, hügieenilise ning eetilise viisi oma lemmiku järelt koristamiseks.

PooUp kakakott on mõeldud neile, kes:

 • omavad lemmiklooma ning armastavad temaga jalutamas, reisil või näitustel käia;
 • hoolivad puhtamast elukeskkonnast ja peavad lugu puhtusest avalikes kohtades;
 • mõtlevad loodusele ning soovivad, et pakend kõduneks kiiresti ja ei ohustaks loodust;

Kustkohast osta?

PooUp kakakotte saab osta koer.ee e-poest


Mida räägivad kliendid?

- Käisin varem koeraga kaugetel põldudel jalutamas, hoidusin parkidest sest ei soovinud oma koera väljaheitega kättpidi kokku puutuda. Läbi kilekoti värsket väljaheidet puudutades kogesin iga kord magu tagurpidi pööravat okserefleki. Proovisin erinevaid tooteid väljaheite kokku korjamiseks kuid need kas lagunesid märjaks saamisel otse käe otsas või oli tegu tootega, mille kasutamine oli ebamugav ning räpane. PooUp kakakoti tõi mulle proovida sõbranna ja nüüd käin ainult parkides.
KATTI

- Varem korjasin kilekotiga oma koerakese väljaheited ilusti kokku ning viisin prügikasti. Kuni selle korrani, mil väljas oli 19 kraadi külma ning ma läbi kilekoti väljaheidet korjates õudusega avastasin, et kott katki läks ning mu käsi sellega kõik koos oli. Koju jõudes oma näppe ma enam ei tundnud kuna tasku ju räpast kätt panna ei saanud ja näpud olid läbi külmunud. Õnneks näpud siiski sulasid kuid kilekotti ma enam ei kasuta. Tänu naabrinaisele hakkasin kasutama PooUp kakakotti ning olen väga rahul. Mugav kasutada ning eelkõige puhas.
KRISTA

- Võtsin alles koera pool aastat tagasi. Varem rändasin palju ringi, käisin looduskaunites paikades, mägedes ronimas ning mitmel korral ka vihmametsades. Koera võtmise otsus tuli paikseks jäämisest ning sellest, et koer on hea stressimaandaja. Kuna elan oma majas, otsustasin, et koera väljaheited korjan kokku kühvli ning rehaga ja panen kõdunemiskasti. Olen näinud liiga palju surnud linde, kes on hukkunud kilekoti tõttu, et üldse kaaluda kilekoti kasutamist. Muidu oli kõik korras selle jäätmemajandusega kuid kõdunemiskastist tulenevad aroomid ei olnud eriti meeldivad ning külaliste poolt sai mitu korda see ka ära mainitud. Üks kommenteerijatest ilmus mulle külla PooUp tootega ning alates sellest olen ka ise neid kasutanud. Nad ei saasta loodust, ma saan kiiresti koera järel koristatud, aiatööriistad ei saa mustaks ning ta kõduneb ilusti kõdunemiskastis murujäätmete all ilma ebameeldiva haisuta.


Tagasi

Kommenteerida saavad ainult registreerinud kasutajad.