Tallinna perekond pidi rotimürki söönud ja suremas taksikoeraga kihutama ravile Tartusse, sest pealinnas pole lihtsalt kliinikut, kus veterinaarid surmasuus koduloomi ööpäev läbi raviksid.

Reedel ehmus perekond Kärdi poolsurnuks: nende kuueaastane taksikoer Liisa-Lotta oli krampides ja oksendas. Pereisa avastas, et koer oli hiilinud lahtiunustatud uksest puudekappi ja limpsanud rotimürki.

Perekond sõitis Mustamäele Billy Loomakliinikusse, kus koer pandi soolalahusetilguti alla. Maoloputust aga ei tehtud, sest elulootust talle eriti ei antud. Ainsa ööpäev läbi avatud loomakliinikuna soovitati Tartus asuvat maaülikooli oma.  Teele Tartusse anti koerale kaasa ka krampidevastast ravimit. Lisaks helistati maaülikooli ette ning uuriti, kas seal saadakse mürgitatud taksikoer vastu võtta. Samuti "lohutatud" perekonda, et ega koer nagunii ellu jää. Vastumürki ei ole ja koera veri on juba hangunud.
Alla kahe tunniga kihutati autoga pealinnast Tartusse. Kell 22 olid loomake ja ta omanikud maaülikoolis kohal.

Õnneks on Liisa-Lottal tugev organism ning ta pidas vastu. "Talle tehti Tartus maoloputus ja koer sai vajalikud rohud," kiidab neiu. Tartu loomakliinikus oli taksikoer pühapäevani, praegu on ta tervena kodus.

Dr. Kristo Klaassen Billy Loomakliinikust ütleb, et kui nad oleksid jätnud taksi Tallinna, poleks loom võib-olla ellu jäänud.
Loomakiirabi arst Valdeko Paavel ültleb, et nemad pakuvad esmaabi, erakorralisi lõikusi ja abi traumade puhul. Aga pikaajaliselt jälgida ja hospitaliseerida saab koeri vaid Tartus.

Allikas: SLÕhtuleht

Tagasi

Kommenteerida saavad ainult registreerinud kasutajad.