Küsimus:

Tere.

Mul on kodus 8 kuune kutsikas, koer on kogu aeg õues, ning on bernhardiini segu koer. Tema käpad on sel talvel väga katkised. Tal on käpa sees sügavad haavandid.

Eelmine nädal jooksis hullupööra, ning siis avastasin, et käppadest tuleb verd. Veri ei taha kuidagi  kinni jääda. Ühel käpal on kolmnurkne haav, ning on nii lahti, et kasvõi tõmba ära. Olen proovinud lillatera vett, see aitab vaid korraks. Kasutan ka käpakaitse kreeme/salve. Koer lonkab oma esimest käppa, millel oli kolmnurkne haav. Haavad laienevad iga päevaga.

Treener ütles, et panna koer kinni, et võimalikult vähe jookseks, kuid ei taha koera ka nädalaid kinni hoida. Verd tuleb juba eelmise nädala algusest saati. Kui natuke rohkem liigutab tuleb veri jälle lahti.

Küsimus siis selline, et kas selle kolmnurkse tüki võiks sealt ära tõmmata või jätta omale kohale? Kuidas saada veri kiiremini kinni?

Vastus:

Tere,

Haavaravi ilma haava nägemata sarnaneb posimisega. Kõige õigem oleks ikka loomaarstile ette näidata, et saada selgust, milles asi. Vahel võib abi olla küll lahtise nahariba eemaldamisest.

Pehmendav salv koos sidemega võib paranemisele kaasa aidata. Kindlasti tuleb jälgida, et koer oma käppi ei lakuks. Kõva lume peal käies võiks kasutada käpakaitseid või saapakesi.

Tervitustega Tiina Toomet

 

 


Tagasi