Active ImageSuurbritannias vajas päästemeeskonna abi vana ja paksuks läinud päästekoer, kes ei saanud omal jõul kõrgest kaldast üles.

Arnold, bernhardiini ja mastifi segu, ronis teise koera järel alla 130 mererannale viivast trepiastmest, kirjutab Daily Mail.

Active ImageParaku ei suutnud vana koer ise tagasi üles ronida, sest tüsedaks läinud loom kaalub 95 kilo. Arnoldi omanik püüdis Arnoldit liikvele saada, kuid see lihtsalt istus ja keeldus kuhugi minemast.

Ega olnudki kuhugi minna – rannalt saab ära kas treppi mööda üles minnes või siis päästepaadiga. Trepiastmeid oli aga palju ja lisaks olid need koera jaoks liiga kõrged.

Õhtu saabus, merel algas tõus ja Arnoldi peremees muutus murelikuks. Lõpuks kutsus koeraomanik appi piirivalve, kust saadetigi meeskond kohale.

Kuus piirivalvurit andsid kõigepealt Arnoldile süüa ja tassisid ta siis võrgus päästepaati.
Alusele ronis ka koeraomanik ja paat võttis kursi lähimasse sadamasse. Sealt said vana (ja pisut pahur) koer ning tema peremees kenasti koju.
Active Image
Piirivalve esindaja sõnul olid päästjad esialgu kahelnud, kas hiigelsuur koer ikka mahub väiksesse paati, kuid õnneks need kahtlused hajusid.

Üks päästjatest, Ian Jepson, kommenteeris: „See pole esimene kord, kui meid on koera päästma kutsutud, kuid see oli kahtlemata kõige suurem koer, keda meil on päästa tulnud.“

„Ta oli suur vana peni ja pisut pahur, aga koeraomaniku ja koeraarmastajana tundsin talle tõesti kaasa.“

Allikas: Eesti Päevaleht online , fotod www.dailymail.co.uk

Tagasi

Kommenteerida saavad ainult registreerinud kasutajad.