Päästetud koerad jäävad ellu


Kohtla-Järve loomade varjupaiga peremees Aleksandr Kljutšankin rääkis, et Kiviõlist nende juurde jõudnud perenaise poolt hüljatud ja nälga jäetud koertest väiksem on paremas seisukorras, vahendab Põhjarannik.


"Tema jooksis vabalt ringi ja sai endale ka ise süüa otsida. Suurem koer, kes ketis oli, pidi leppima sellega, mida talle toodi."


Koerad üle vaadanud loomaarst Hagbard Räis märkis, et mõlemad koerad on halvas seisus. TV3 uudistele soostus ta lisama, et mõlemad saab siiski päästa.

Koerad ammu poolnäljas


"See on mulle tuttav pere, kes juba eelmisel aastal Soome minekut kavandas," rääkis veebruari lõpust saati koertele oma taskurahast süüa ostnud Mari-Liis Noorlind. "Enne äraminekut tuli perenaine umbes kilo pudruga minu juurde ja palus, et ma nende äraolekul koeri toidaksin. Lubas mulle selle jaoks ka raha üle kanda."


Raha pole Mari-Liis sentigi saanud, oma taskurahast ostis makarone, tangu ja seanahka ning keetis koertele (ja ühele kassile) putru, mida vähemalt ülepäeviti neile viimas käis.


Pere elas tema sõnul juba augustist saati hoopis üürikorteris, käies vaid harva koertele süüa toomas. Ka veel majas elamise aegadel polnud loomade ninaesine alati kindlustatud.


"Koerte äraandmisest või magamapanekust ei tahtnud ta kuuldagi," rääkis Mari-Liis. "Rate.ee vahendusel oleme suhelnud. Kui lubasin loomakaitse seltsi teatada, sain vastuseks ähvarduskirju. Kirjutas, et kui koertega midagi juhtub või need varjupaika viiakse, siis ta Eestisse tagasi jõudes oma tegude eest ei vastuta. Ma tõesti ei julgenud kusagile teatada."


Koera surm võttis tõkked


Kui Mari-Liis mõni päev tagasi koeri söötma minnes ühe neist surnult leidis, võttis ta sõbranna toel loomakaitse seltsiga ühendust.


"Üleeile õhtul tuli meie infotelefonile teade, et Kadri Loopere on hüljanud oma kolm koera," rääkis Tania Selart loomakaitse seltsist. "Meie juristid tegid kohe politseile ametliku avalduse."


Selartit hämmastas kõige rohkem see, et naabermajas elavad inimesed midagi märgata ei tahtnud ja koertel nälgida lasksid.

TV3 uudistele antud intervjuus rääkis naabermajas elav mees, et oli naabritega pidevalt konfliktis, kuna lapsed loopisid tema koeri kividega ja põletasid kulu, nii et korduvalt tuli politsei ja tuletõrje välja kutsuda. Koerte hülgamise mõistis ta hukka, oma tegevusetust ei põhjendanud.


Ka Kiviõli linnavalitsuses ei teatud hüljatud koertest midagi. "Kindlasti oleksime mingi lahenduse leidnud, kui meile teatatud oleks," kinnitas keskkonnajärelevalve spetsialist Kalle Merilai. "Sellist inimest peaks väga rangelt karistama ja temalt alatiseks loomapidamise õiguse ära võtma."

 

Koerte omaniku Kadri Looperega ühendust saada ei õnnestunud.

Looma julma kohtlemise eest võib looma omanikku karistada trahviga või kuni üheaastase vangistusega.

 

Samal teemal:

Välismaale kolinud naine jättis koerad nälga surema
Tagasi

Kommentaarid 

 
0 #2 koeraomanik 2009-04-03 19:41
Võib-olla ei ole neid sinna üles pandudki. Aga helista ja uuri nende koerte kohta, kui sa huvi tunned.
 
 
0 #1 aga 2009-04-03 18:04
Aga ma ei leia kohtla-järve varjupaiga nn kodulehelt nende pilte!
 

Kommenteerida saavad ainult registreerinud kasutajad.