Pärnu koeraomanikel on septembrikuust alates vaja hinnata, kas koeraga külastatav koht on inimasustusest eemalasuv, avalik või rahvarohke, kõik koerad peavad olema tätoveeritud või kandma kiipe, vahendab Pärnu Postimees.

Pärnu Linnavolikogu võttis 07.08.2008 vastu koerte ja kasside pidamise eeskirja, mis jõustub 01.09.2008. Koerte kiibistamine on kohustuslik alates 01.01.2009, kiipi võib asendada varem tehtud tätoveering.

Eeskirja kohaselt võib koeraomanik inimasustusest eemalasuvates kohtades koera rihma otsast lahti lasta, kui ta on suuteline looma vajadusel uuesti kinnitama. Mis on inimasustusest eemalasuv koht, eeskiri ei täpsusta.

Kui koeraomanikule tundub, et koht on avalikuks muutunud, peab ta koera jalutusrihmaga kinnitama ja vajadusel suukorvi paigaldama. Kui tunne on selline, et koht on rahvarohke, on suukorv kohustuslik. Rahvakogunemised ja avalikud üritused on eeskirja järgi rahvarohked, muid rahvarohkeid kohti eeskiri ei täpsusta.

Ühissõidukis peab koeral olema jalutusrihm ja suukorv, välja arvatud koeral, kes on süles või kandmisvahendis. Kalmistule ja laste mänguväljakule koeraga minna ei tohi, küll aga rahvakogunemisele, kui see ei häiri ürituse läbiviimist või on korraldaja poolt keelatud. Samuti võib koeraga minna siseruumidesse (näiteks restorani), kui uksel pole koeraga sisenemise keeldu.

Volikogu liige Cardo Remmel üritas kaaslasi veenda, et koerad võiksid avalikus kohas vajadusel olla rihma otsas ja rahvarohkes kohas vajadusel suukorviga. Volikogu enamus teda ei toetanud, kuigi Eesti kennelliidu büroo juhataja Jaak Siinmaa jutu järgi annab suukorvi paigaldada ainult sellisele koerale, kelle koon on vähemalt 10 sentimeetrit pikk ja turja kõrgus 40-50 sentimeetrit.

Koerte kiibistamist linnavalitsus toetama ei hakka ja loodab, et loomakliinikud teevad sooduskampaania.

Allikas: Pärnu Postimees
Tagasi

Kommentaarid 

 
0 #1 triinu 2008-08-08 15:30
Muidu täiesti mõistlik eeskiri, segadust võib tekitada vaid rahvarohke versus avalik koht suukorvi paigaldamise osas. Täiesti elementaarne et avalikes kohtades on koerad rihma otsas, see on koerale turvalisem.
 

Kommenteerida saavad ainult registreerinud kasutajad.