16. detsembril kell 16.00 avab pidulikult uksed Varjupaikade MTÜ heategevuspood Käpa All Pärnu kesklinnas, Kuninga tänav 26. Heategevuspoe eesmärk on tõmmata tähelepanu varjupaikade tegevusele ning koguda vahendeid, et tasuda kodu kaotanud loomade ravikulude eest ning anda neile uus võimalus.

Annetusi poe taaskasutusmüügi jaoks on teinud ja teevad eraisikud nii Eestist kui Soomest, samuti on müügil Varjupaikade MTÜ logotooted ning käsitöö.

Varjupaikade MTÜ üldjuhi Triinu Priksi sõnul on see üks võimalus arendada sotsiaalset ettevõtlust ja selle läbi toetada kodutuid loomi. „Iga väike heategu aitab sammu võrra edasi. Iga ost heategevuspoes toetab kodutuid loomi Pärnus, Viljandis, Valgas, Võrus ja Virumaal”.

Varjupaikade MTÜ matroon Marianne Mikko, kes samuti avamisel osaleb, lisas: „Kõik algab hoolimisest ja märkamisest. Meie kohus on aidata endast nõrgemat”.

Turundusjuhi Mari Hagi sõnul on niisugune ettevõtmine võimalik ainult tänu suurepärasele koostööle Pärnu linnavalitsuse, varjupaiga töötajate ja vabatahtlike vahel. „Esimesed päevad on tõestanud, et taaskasutus on Pärnus endiselt populaarne ning inimesed suhtuvad meie algatusse soojalt, abipakkujaid jagub”.

Varjupaikade MTÜ on lepingupartneriks üle 70 kohaliku omavalitsuse Pärnu, Viljandi, Valga, Virumaa ja Võru piirkonnas. Aastas pakutakse ajutist või pikemaajalist peavarju umbes 3000 loomale.

Lisaks uute kodude leidmisele tegeletakse koolitus- ja teavitustööga oma kogukonnas. Seda kõike saab teha tänu toetajatele ja annetajatele, sest ainult annetuste abil on võimalik katta suuri raviarveid, koolitada ja hoida loomi varjupaigas üle seaduses ettenähtud 14 päeva.

(Pildil Varjupaikade MTÜ turundusjuht Mari Hagi heategevuspoe uksel, autor Meeli Laidvee)


Tagasi

Kommenteerida saavad ainult registreerinud kasutajad.