Pärnus toimub näitus ja agility võistlusPärnu piirkondliku koerakasvatajate klubi eestvedamisel korraldatakse laupäeval, 27. juunil Raeküla staadionil kell 9 agility-võistlus ja kell 10 algab sealsamas rahvusvaheline koertenäitus.

Näitusel osaleb 1573 koera, kes esindavad 200 tõugu.
Tund enne koerte näitust pannakse kaalukausile 70 koera kuulekus, osavus ja taiplikkus, mida rahvusvaheliselt tuntakse agility nime all.

Agility sai 1970. aastate lõpus alguse Inglismaalt, kus ratsasportlasest koerakasvataja John Varley mõtles välja hobuste takistussõiduga sarnava hüpperaja koerte tarvis. Nüüdseks on sellest kasvanud populaarne reeglitega võistlus, kus tandrile läheb koer koos koerajuhiga, kes hääle või kehakeele abil suunab võistlevat looma õiges järjekorras ja veatult takistusi läbima.

Kuna takistused on isesugused ning igal võistlusel nõutakse nende läbimist eri järjekorras, on tähtis, et koer on õppinud seostama konkreetset käsklust kindla takistusega.

"Kellele meeldib rohkem vaadata lõbusat agility-võistlust, saavad laupäeval kindlasti elamuse," lubas koertenäituse üks korraldajaist Helle Kärdi. "Aga neile, kellele meeldivad lihtsalt ilusad koerad, on kindlasti maiuspalaks päeva kauneima koera valimine näituse lõppvoorus."

Tagasi

Kommenteerida saavad ainult registreerinud kasutajad.