Juhuslik mööduja leidis nädalavahetusel Pärnus Mai tänava Koidula kooli peatuse vastast võpsikust kinniseotud koonuga valge koera, kes oli metsa surema viidud.

"Laupäeval, 10.mail leidis koeraga jalutaja Pärnus Mai tänava Koidula kooli peatuse vastast võpsikust valge kössitava hiirvaikse kuju. Lähemale minnes selgus, et põõsa sisemusse oli korralike topeltsõlmedega kinni seotud väike valge koer," seisis postituses.

"Vaikne oli koerake seetõttu, et tema koon oli tihedalt kokku tõmmatud tugeva nailonist suurkorviga, milles pisike auk hingamiseks. Aga mitte häälitsemiseks, et abi kutsuda või ennast teiste koerte eest kaitsta. Leidja päästis küll kohe koerakese suurkorvist, aga looma keel oli hammaste vahele jäänud ja kahjustada saanud."

"Kas siis nii ongi, et ustav sõber on jõudnud oma elu lõpusirgele ja omanik ei taha vanurit enam enda kõrvale? Ei pea vajalikuks isegi halastussüsti eest maksta? Et võtaks aga uue ja väikese nunnu, aga sellest väikesest nunnukast saab aastate pärast jälle vana koer. Ometi kunagi ju hooliti temast, näha on, et teda on koertejuuksuris trimmimas käidud ja kunagi on ta ka kastreeritud," kirjutati lemmikuleidja Facebooki kontol.

Pärnu varjupaiga juhataja Mari Hagi rääkis Delfile, et koera leidja pöördus politseisse ja politsei omakorda Pärnu varjupaiga poole, kus koer ka praegu on.
Hagi ise käis koeral järel ja rääkis, et kas koera omanik või keegi teine pahatahtlik inimene oli väikse valge koera võpsikusse kinni sidunud.

Kuigi arst tuleb täna varjupaika koerakese tervislikku seisundit hindama, võib juba öelda, et loomal on kasvaja ja kuulmishäire ning kinniseotud koonu tõttu on tal keel paistes ja katki näritud.

Hagi on tänulik, et politsei asjaga tegeleb, sest tavaliselt saavad pahatahtlikud loomaomanikud ainult avaliku hukkamõistu osaliseks.

Allikas: Õhtuleht

 

 


Tagasi

Kommentaarid 

 
0 #1 karoliina13 2014-06-12 22:59
:sad: :cry: Appi kuidas on küll selliseid inimesi olemas kes koertele liiga teevad??!!??!! Väga kahju on sellest koerast :sad:
 

Kommenteerida saavad ainult registreerinud kasutajad.