Pedigree

Koeratoidufirma Pedigree lõpetas kuulsaima koertenäituse Cruftsi sponsoreerimise, vahendab BBC.

Peamiseks ajendiks arvatakse olevat  BBC dokumentaalfilm "Pedigree Dogs Exposed" kus väideti, et tõukoerad kannatavad, kuna neid aretatakse mitte tervist vaid eelkõige välimust silmas pidades. Dokumentaalfilmist ajendatult, vaatab  Suurbritannia Kennelklubi üle kõikide Suurbritannias aretatud tõukoerte tõustandardid.

Ka BBC esindaja andis teada, et hetkel on arutlusel küsimus kas peaks jätkama populaarse koertenäituse Cruftsi televisioonis ülekandmisega. Hetkel kehtib ülekande leping 2010. aastani.

Pedigree omaniku Mars UK sõnul soovivad nad tegeleda ka teiste prioriteetsemate projektidega, näiteks kodutute koerte probleemiga. Suurbritannia Kennelklubiga soovivad nad aga koostööd teha edaspidigi, küll teiste projektide raames.

Pedigree ja Crufts on koostööd teinud 44 aastat. Näitusel võitnud koerad on osalenud Pedigree reklaamides, ning Pedigree on kasutanud sloganit "Koerakasvatajad soovitavad".

Cruftsi korraldajate sõnul on tegemist kurva uudisega. Crufts toimus esimest korda 1891. aastal, ning näitust külastab igal aastal üle 150 000 külastaja. Keskmiselt on Cruftsile registreeritud 22 000 koera.

Samal teemal:
Suurbritannias vaadatakse tõustandardid uuesti üle

Tagasi

Kommenteerida saavad ainult registreerinud kasutajad.