Küsimus:

Tere!

Meil on 3 emast Yorkshire terjerit, vanustega 3-4 aastat, erinevatest pesakondadest. Koerad on kogu aeg omavahel väga hästi läbi saanud, koos mänginud, maganud ja söönud.

Mõned kuud tagasi läksid nad omavahel kaklema ning valisid nn ühe välja, keda enam ei sallita. Nüüdseks on asi nii kaugel, et üks koer peab elama teistest eraldi toas, kuna kokku lastes lähevad kohe kaklema.
Alguses sai koeri lasta kokku aeda, nn vähem tuttaval territooriumil, kuid nüüdseks ei toimi ka enam see.

Üksteist nähes hakkavad värisema ja tahavad sülle, kardavad üksteist. Samas kokku saades lähevad kohe kaklema.

Kas oskate anda mingisugust nõu, ,mida teha ja kuidas toimida koertega edasi?

Ette tänades,
Külli

Vastus:

Tere!

Looduses tahavad mingis vanuses karjaliikmed saada kõik parema enda kätte. Kaklustega tõstavad nad oma positsiooni. Meie lemmikloomad tahavad esimesena saada peremehe tähelepanu, parimat sööki ja oma pesa potentsiaalsete kutsikate jaoks. Terjerid on selles mõttes üliaktiivsed.

Teil tuleb tingimata järgida õiget järjekorda ja esimesena peab kõike saama kõige tugevam koer. Teil peab kodus olema kolm puuri. Ja laske neid välja sööma, jalutama, mängima ainult ühes samas järjekorras. Mõni aeg ärge laske koera, keda teised koerad ei salli,koos teiste koertaga välja, kuni te õpite hoidma positsioonide õiget järjekorda. Ja muidugi tuleb teil tõsta omad positsiooni.
Soovitan vaatada Cesar Milano soovitusi http://www.cesarsway.com/