Koer, kelle perenaine hülgas ja korterisse sulges, suri piinarikast surma, mille tunnistuseks oli näljast puruks näritud mööbel ja naabrite leitud, üksnes luust ja nahast korjus.
Kohutav vaatepilt avanes Harjumaa Nissi valla Lehetu küla 24 korteriga maja elanikele eelmisel pühapäeval.

Inimesi tegi ärevaks see, et teise korruse korterisse üksi jäetud koer, keda perenaine vaid harva vaatamas käis, polnud paar nädalat enam ulgunud ega haukunud. Korterist hakkas immitsema laibahaisu.

Tükk aega ei julgenud naabrid korteriust katsuma minna. Lõpuks võtsid südame rindu korrus allpool elav Marika ja end maja komandandiks nimetav Anne. Ukselinki katsudes tabas neid üllatus – uks polnudki lukus!

"Esimene asi, mida nägime, oli koera laip," kirjeldab Anne vannitoa ees esiku põrandal lebanud nälginud hundikoera korjust. See oli paljas luu ja nahk, nii et naised ehmatasid ennast poolsurnuks.

Ise ei osatud midagi teha, järgmisel päeval võeti ühendust Eesti Loomakaitse Seltsiga. Kohale sõitis seltsi hädajuhtumite projektijuht Heiki Valner. Loomakaitsja võttis nähtu videosse ja teatas asjast politseile. Ta uuris välja, et korter on Maret Si nimel, aga koer kuulunud Mareti emale Kaile.


Õnnetult surnud peni viidi esmaspäeva õhtul Tallinna ja kolmapäeva hommikul edasi Tartusse. Esialgsel ülevaatusel on surma põhjuseks alatoitumus ja vedelikupuudus, aga lõpliku hinnangu annab Tartu veterinaarlaboris tehtav lahang. Katkised hambad viitavad sellele, et meeleheitel loomake püüdis kõhtu täita kõige toas leiduvaga.

 

Loe artikkel: SLÕhtuleht


Tagasi

Kommentaarid 

 
0 #5 janette 2008-04-28 22:39
no see on ju jube. kuidas saab inimene endale koera võtta kui ta tema eest ei hoolitse
 
 
0 #4 Kellu 2008-02-11 19:49
See on niii jube!! Kuidas saab elusolendile nii teha?? Koertel on ka tunded... Vaeseke... Kindlasti mõtles ta, millega ta selle ära oli teeninud... Selline asi ajab nutma...;'(
 
 
0 #3 sipelgas 2008-01-30 15:21
kui inimesega oleks nii tehtud, siis oleks olnud kisa ja karistamist taevani.mille poolest muu elusolendi piinad väiksemad on?kui inimesel puuduvad normaalsed väärtushinnangu d teda ümbritseva suhtes, siis on ta haige ja ta tuleb isoleerida vastavalt kas haiglasse või vanglasse.loomade väärkohtlemise puhul seda millegipärast ei tehta!õudne.ja see intervjuu naabritega oli lihtsalt jäle.see naljaviskamine sellises olukorras!kusju ures uks oli terve selle aja lahti!!!kohutav !
 
 
0 #2 reine2 2008-01-30 14:30
kas seal majas elasid kamp mörtsukaid?keda syydistada?kui paar nädalat ei kostnud koera ulgumist,siis enne seda ta ulgus.miks siis keegi ei läinud vaatama,mis loomakesel viga on?kui oma mugavusi hakkas laibahais häirima,siis suvatseti hakata end liigutama.väga jube lugu.
 
 
0 #1 ArmastanKoeri 2008-01-27 17:36
tõbras inimene ,võiks mingi surmanuhtluse saada , kuidas saab lihtsalt loomale nii teha , ei saa aru :cry:
 

Kommenteerida saavad ainult registreerinud kasutajad.