Saaremaal Võhma külas viidi perenaine Annela haiglasse. Tema koerad Irma ja Elsa võttis oma hoole alla naabrimees Olev. Paraku perenaine suri ja nüüd otsib naaber koertele uut kodu.

Perenaise poeg õpib praegu Rootsis ülikoolis, mistõttu ei saa ka tema kahe koera eest hoolitseda, vahendab "Reporter".

Tublid koduvalvurid ootavad nüüd uut omanikku või omanikke. Naabrimees Olev leiab, et raskusi võib tekkida sellega, et koerad on kaua koos olnud, mistõttu võib neid lahutada olla raske.

Irma ja Elsa on mõlemad lõigatud ning järglasi ei saa. Olevi sõnul antakse koos koertega kaasa elektrooniline koeraaed, mis takistab neid õuelt lahkumast.

Mida aga teha, kui loomad vajavad perenaise või -mehe surma tõttu uut ulualust? Loomakaitsja Heiki Valneri sõnul vastutavad esmalt pereliikmed, kes peavad tagama, et loomad unarusse ei jääks. Alati saab pöörduda ka Loomakaitse Seltsi poole, kes koos ajalehega Soov koduloomadele uut kodu leida aitab. Varjupaik sellisel juhul looma vastu võtma ei ole kohustatud, kuid läbirääkimisel on võimalik lemmik ka sinna viia.03.02.10
Saaremaal Võhma külas perenaise ootamatu surma tõttu orvuks jäänud ning hukkamisohus koertele leiti meedia abil uus kodu paarikümne kilomeetri kauguselt Leisi alevist.

Eesti Loomakaitse Seltsi juhatuse liikme Heiki Valneri sõnul avaldas soovi perenaiseta jäänud kaheaastaste dogi ja kaukaasia lambakoera segu Irma ning Elsa enda juurde võtmiseks kaheksakümmend inimest üle Eesti, kirjutab Meie Maa.

Neist sobivaimaks osutus perekond Humal Leisist. “Humalate eeliseks teiste ees sai see, et pere elab koerte praegusele kodule suhteliselt lähedal ja seega ei pea niigi stressis loomakesi palju väntsutama. Samuti asjaolu, et pere oli kohe alguses nõus kodu pakkuma mõlemale koerale.


Tagasi

Kommentaarid 

 
0 #2 adeele 2010-02-04 18:54
Ja näete,leisidki kodu endale.Jumal tänatud.
 
 
0 #1 adeele 2010-02-02 18:33
nendest koertest on tänases delfis pikk jutt ning sealt on lugeda palju head ja loomulikult ka igasugust õelutsemist.Neid kommentaare vaadates jäi mulle küll mulje,et seal oli neid 2 koera koos tahtjaid mõned.Igati ilusad koerad,väga hea välimusega ja heatahtlikud.Võimaluse korral on nad küll korralikud loomad endale võtmiseks.
 

Kommenteerida saavad ainult registreerinud kasutajad.