Pet Airways alustas lendudega
USAs käivitati lemmikloomade transportimiseks mõeldud lennufirma. Eile, 14. juulil toimus esimene lend.

Pet Airways hakkab esialgu lennutama ainult kasse ja koeri, kirjutab AFP. Juba praegu on paariks järgmiseks kuuks kõik kohad broneeritud. Lemmikloomade omanikelt on tagasiside olnud vaid positiivne. Floridas elavad Alysa Binder ja Dan Wiesel asutasid selle lennufirma pärast seda, kui tõdesid, kui stressi tekitav oli lennukiga reisimPet Airways alustas lendudegaine nende lemmikterjerile Zoele ja ka teistele lemmikloomadele.

«Loomad kannatavad tavapärasel lennureisil, sest neid koheldakse nagu reisipagasit,» selgitasid Pet Airways omanikud. "Paljudele lemmikloomadele tekitab see äärmiselt suurt stressi, nii füüsiliselt kui emotsionaalselt. Teada on isegi surmajuhtumeid".

Selle lennufirma lennukites on ainsateks inimesteks piloot ja stjuardess, kelle ülesandeks on neljajalgsete ja karvaste klientide eest hoolitsemine.

Kogu reisi vältel jälgib personal kliente monitoridest, ja vahetult enne lendu tõusmist lubatakse kliendid ihuhädasid kergendama. Lemmikloomade omanikud aga saavad onlines kogu reisiprotsessi jälgida, samuti saavad nad teavitusi e-maili või sms-i teel, juhul kui sõidugraafikus toimub muudatusi või hilinemisi. Pet Airways alustas lendudega

Esialgu tehakse lende viide USA suurlinna - New Yorki, Washingtoni, Chicagosse, Denverisse ja Los Angelesi, kuid tulevikus on plaanis tegevust laiendada.

Ühe suuna pileti hind lemmikloomale algab 149 dollarist (1668 krooni).

Tagasi

Kommenteerida saavad ainult registreerinud kasutajad.