Politseikoer Johnny pidas Elvas põgenevad noorukid kinni
Varemgi kurjategijate jälitamisel osalenud politseikoer Johnny aitas Elva politseinikel eile öösel kinni pidada kaks kuriteos kahtlustatavat, kirjutab Postimees Online.

Ööl vastu kolmapäeva kella 1.30 paiku tuli politseile teade, et Elvas ühel ehitusmaterjalide platsil askeldavad kolm noorukit ning keegi lõikab gaasilõikajaga. Sündmuskohale suundus asja uurima politseipatrull koos koera Johnnyga, kirjeldas öises männilinnas aset leidnud sündmusi Lõuna prefektuuri kommunikatsioonibüroo juhtivspetsialist Ave Lillemäe.

Et askeldajaid mitte ära hirmutada, jäeti politseisõiduk mõnesaja meerti kaugusele tanklasse. Edasi suundusid korrakaitsjad sündmuskohale jalgsi.

Märgates nende juurde jõudnud politseinikke, pistsid lõkke ääres istunud noorukid kohe jooksu. Politseinikud asusid neid jälitama, hüüdes noorukitele, et kui nad seisma ei jää, lastakse koer lahti.

Selle peale viskas üks põgenejatest end kohe pikali ja andis alla. Üsna varsti võttis Johnny kinni ka kaks järgmist põgenejat.

Korrakaitsjad kontrollisid kinnipeetute andmeid ning uurisid, kes oli nende neljas kaaslane ning paluti ka tema tagasi sündmuskohale kutsuda. Pärast pooletunnist julguse kogumist ilmus ka neljas nooruk sündmuskohale tagasi.

Politseinikud fikseerisid sündmuskoha ning panid kirja noormeeste andmed. Juhtumi täpsemaid asjaolusid uurivad edasi Elva politseinikud.

Foto: Margus Ansu

Tagasi

Kommenteerida saavad ainult registreerinud kasutajad.