Politseikoer Nero päästis pimeda mehe

Talumetsa oksi otsima läinud, seal kukkunud ja seejärel eksinud pime mees jäi ellu tänu politseikoer Nero heale ninale, kirjutab Virumaa Teataja.

Läinud reede hommikul sai politsei teate, et oma kodust Kadrina vallas Saukse külas on teadmata suunas lahkunud pime 76aastane mees.

Vanuri hooldaja Arved Pajus helistas pärast tulutuid omal käel otsinguid kõigepealt informatsiooni saamiseks kiirabisse ning pärast seda politseisse.

Arved Pajuse sõnul käib ta ülepäeviti vanainimesele süüa viimas ning muid vajalikke toiminguid tegemas, viimati oli Pajus tema juures käinud kolmapäeval. Vanahärra saab oma puudest hoolimata muude toimetamistega suurepäraselt hakkama. "Ta on selge mõistusega ning loomulikult ei taha oma kodust kuskile minna, kuigi me oleme seda võimalust talle pakkunud," ütles Pajus.

Mitu tundi otsinguid

Kohale sõitis Rakvere politseiosakonna juhtivkonstaabel Aivar Saart. Sündmuskohal jäljed puudusid ning ka lähima ümbruse uurimine ei andnud tulemusi. Abiks kutsuti koerajuht konstaabel Raul Bamberg koos politseikoer Neroga.

Majast võeti kaasa padjapüür. Otsingud kestsid paar tundi ning inimesed olid juba lootust kaotamas, kui äkki võttiski koer jälje üles. Kõigepealt leidis ta talust mõnesaja meetri kauguselt metsanoorendikust mütsi ja kohe seejärel ka mütsi omakiku. "Parimaks tasuks tehtud töö eest oli tõdemus, et leitud inimene on elus," ütles Raul Bamber, "puudus ju meil enne seda igasugune informatsioon sellest, millises olukorras võis ta olla."

Tervis taastub

Praegu on vanahärra Otto Kadrina hooldekodus taastumas. Hooldekodu tegevjuht Helle Mesi lausus, et mees liigub omal jalal ning luud-kondid on tal terved. Kas ta jääbki hooldekodusse, see selgub hiljem, kuigi Helle Mesi sõnul kipub mees juba koju.

Vanuri metsa eksimise põhjus oli proosaline. Nimelt läks ta uurima, kas saaks koju pliidi alla panemiseks tuules murdunud oksi tuua. Hoolimata sellest, et maja ümbruses on kõik teerajad talle tuttavad, eksis ta pärast kukkumist. Pärast teistkordset kukkumist kartis mees, et võib mõne luu murda, ning otsustas metsa ööbima jääda, arvates õigustatult, et küllap teda otsima tullakse. "Polnud mul häda midagi, tõmbasin vatijope üle kukla ning isegi magasin veidi ja hommikul paistis juba päike," ütles päästetu Otto õnnelikele leidjatele.

Vigastusi vanuril polnud, ja kuna Undla hooldekodus oli üks vaba koht, viidi ta sinna valla sotsiaaltöötajate nõusolekul taastuma.

Foto: Teet Suur

Tagasi

Kommenteerida saavad ainult registreerinud kasutajad.