Politseikoer leidis varastatud teleri
Reede õhtul sai Põhja politseiprefektuuri koerapatrull väljakutse Suurupi külla, kus murti majja sisse.

Patrulliga kaasas olnud teenistuskoer leidis majast varastatud teleri üles, kirjutab Delfi.

Reedel kella 20 ajal sai Põhja prefektuuri juhtimiskeskus teate selle kohta, et Harku vallas Suurupi külas asuvasse majja on sisse murtud ja majast on varastatud teler.

Kohale läks künoloogiateenistuse politseipatrull koos saksa lambakoeraga Grozny Alaska. Teenistuskoer võttis jälje ja üsna kiiresti leidis ka mõnekümne meetri kaugusel olevast kraavist teleri, kuhu varas oli selle põgenedes jätnud.

"Kuigi omaniku jaoks teleri tagasisaamine on kahtlemata hea uudis, ei ole politsei jaoks see haruldane juhtum, kui meie teenistuskoerad jälje võtavad ja varastatud või röövitud asju üles leiavad," rääkis Põhja prefektuuri künoloogiateenistuse juht juhtivkonstaabel Oleg Potaptšuk. "Paar nädalat tagasi pidas meie patrull koera abiga kinni varga, kes üritas ühest Tallinna poest üsna suure summa eest kaupa varastada. Koer võttis jälje, mis viis lähedal asuvasse hoovi, kus kahtlusalune üritas end sõiduauto haagise all peita. Isik peeti kinni ja toimetati politseiosakonda," selgitas juhtivkonstaabel.

Põhja prefektuuri künoloogiateenistus on hiljuti saanud 5-aastaseks ning teenistuses on hetkel 16 koera. Saksa lambakoer Grozny Alaska on tunnistatud sellel aastal parimaks patrullkoeraks.

Tagasi

Kommenteerida saavad ainult registreerinud kasutajad.