Politseikoer võis saada narkootikumide otsimisest ninavähi
9 aastane politseikoer Max, kes elu jooksul nii mõnegi narkokurjategija trellide taha saatnud, pandi kaugele arenenud ninavähi tõttu magama, vahendab Õhtuleht.

Just ninaga töötanud Max hakkas imelikult käituma paar nädalat tagasi ja tema omanik, politseinik Anne Higgins mõistis, et loomaga on midagi valesti.

Mõni aeg hiljem diagnoositigi koeral lõppstaadiumis ja kiiresti arenev ninavähk. Eile magama pandud Maxi omanik Anne usub, et eelmisel aastal pensionile läinud koerale tekitas vähi just pidev kokkupuude narkootikumidega. "See on nii irooniline, et organ, millega ta kogu oma au ja kuulsuse teenis, sai talle saatuslikuks," ütleb nukker perenaine.

Maxile elu viimase süsti teinud Kate Fairclough ei välista, et vähi põhjustajaks olid just nimelt narkootikumid. Tema sõnul on ninavähk äärmiselt haruldane ja seda esineb vaid ühel-kahel protsendil koertest. Fairclough tunneb perenaisele kaasa ja ütleb, et tegu oli väga tubli koeraga, kes ei lasknud end häirida isegi sellest, et kolm aastat tagasi tekkinud artriidi tõttu sai ta liikuda vaid abirataste ja esikäppade abil, tagumised käpad olid lakanud töötamast. "Nii et tegelikult võib asja vaadata ka nii, et Max sai kolm lisa-aastat," ütleb ta.

Tagasi

Kommentaarid 

 
0 #2 caruluvmams 2009-02-04 16:48
kui see tõesti oli narkootikumites t. siis ei tohiks koerte eludega niimoodi riskida ja midagi tuleks teha, et koerte elu ei jääks lühikeseks, ükstapuha kui vana see koer peaks olema.
 
 
0 #1 dachshound 2009-01-29 14:41
Loooodame Bibiga, et ühegi teise kutsuga nii ei juhtu !
 

Kommenteerida saavad ainult registreerinud kasutajad.