Pühapäeval, 9. märtsil kell 11.00-13.00 toimub kiipimisaktsioon Kesklinnas Staadioni tänava ääres Poolamäe pargis.

Väli-aktsiooni käigus paigaldab veterinaar mikrokiipe nii koertele kui ka kassidele ning registreerib loomad Tallinna koerte keskregistrisse. Mikrokiip süstitakse loomale kaelanaha alla spetsiaalse süstlalaadse instrumendi abil. Protseduur ei ole valulikum kui tavapärane vaktsineerimissüst. Kiibistamine maksab loomaomanikule 250 krooni. Kaasa tuleb võtta looma vaktsineerimispass, koer peab olema varustatud suukorvi ning kaela- ja jalutusrihmaga. 
 
Eesti Väikeloomaarstide Selts ja Tallinna Keskkonnaamet viivad lemmikloomade kiipimiskampaania läbi kõikides linnaosades. Kiipimiskampaania ajakava linnaosade kaupa leiate linnaosalehtedest ning veebi-aadressidelt www.tallinn.ee/lemmikloom ja www.loomaarst.ee . Teavet jagab ka Tallinna Abitelefon 1345, nõu saab küsida ka telefonil 58 325 248 (loomaarst Jaak Jõks).

Tallinna linna koerte ja kasside pidamise eeskirja kohaselt peavad koerad alates 1. augustist 2006 kandma märgistusena paigaldatud mikrokiipi ning olema registreeritud Tallinna linna koerte keskregistris.

Mikrokiibi olemasolu on garantiiks, et kadunud (ka varastatud) ja leitud loom on kiiresti ja objektiivselt tuvastatav. Vajalikud andmed on registrist saadaval ööpäevaringselt.

Hea loomaomanik, näita, et hoolid ja märgista oma lemmik mikrokiibiga!

Allikas: www.tallinn.ee
Tagasi

Kommenteerida saavad ainult registreerinud kasutajad.