Püssimees tappis Pihtlas ühe ja haavas raskelt teist tõukoeraSeni kindlaks tegemata püssimees tappis pühapäeva lõuna paiku Pihtlas ühe tõukoera ja haavas raskelt teist, kohalikud kahtlustavad julmas teos sama küla elanikku, kirjutab Meie Maa.

“Lapsed ja me ise ka oleme täiesti endast väljas sellest teost, sest koerad Bärri ja Amanda olid meile nagu pereliikmed,” lausus ettevõtja Aarne Trei, kelle pere koerad pühapäeval julmuri ohvriks langesid. “

Lapsed nutavad, sest selline tegu on täiesti mõistusevastane ja ma ei saa aru, miks seda tehti. Koerad olid küll noored ja võib-olla seetõttu aeg-ajalt ka ülemeelikud, kuid kedagi nad ei ohustanud ja ühtegi kaebust naabritelt ega lähipiirkonnas elavatelt inimestel meile pole tulnud.”

Verine koer tekitas šoki

Pühapäeval pisut enne kella 12 lasi pererahvas üheksakuise väikese inglise spanjeli Amanda ja ligi kahe aasta vanuse berni alpi karjakoera Bärri Pihtla vallas Pihtla külas taluõue jooksma.

“Nad jõudsid talu taha umbes saja meetri kaugusele metsa, kui käis esimene pauk,” meenutas Aarne Trei. “Seejärel kostis niutsumist ja käis teine pauk.”

Mõne aja pärast tabas pererahvast õues šokk, kui nad nägid Bärrit üleni verisena vastu komberdamas ja kasvuhoone juures kokku kukkumas.
“Koer oli verega igalt poolt koos – käpad, nägu, kõhualune...,” kirjeldas Aarne Trei. “Siis jäi ta lamama. Amanda oli aga üldse kadunud. Pärast leidsime ta metsast surnult.”

Samuti ettevõtjana leiba teeniva perepoja Kalvi Trei sõnul oli Amanda saanud tabamuse eest ja tagant, mille järgi võib oletada, et tulistatud oli selja tagant eemale jooksvat või põgenevat koera. Hiljem oli tehtud veel kontroll-lask kuklasse. Kurjategija oli endast maha jätnud ka värsked jäljed, kuid politsei neid uurima ei jõudnudki.

“Teine koer oli samuti saanud haavli täistabamuse, kuid õnneks on tal paks karv ja tänu sellele on ta elus,” sõnas Kalvi Trei.

Nii pererahval kui ka mitmel külaelanikul on omad kahtlused, kes koletu teo toime võis panna. Väidetavalt on Pihtlas ka varasematel aastatel koeri tulistatud ja kõik märgid on osutanud ühele isikule, kuid tõestada pole midagi suudetud. Ka nüüd oletab Aarne Trei, et üks külaelanikest võis pidada lähedal metsas sokujahti ja koerad sattusid talle lihtsalt peale.

Politsei alustab menetlust

“Võib-olla peeti tõesti salajahti, sest enne koerte tulistamist oli metsast kuulda olnud sokkude röhkimist, nagu oleks neid häiritud,” lausus Aarne Trei. “Ilmselt pidi tulistaja olema jahimees.”

Koeratulistamise asjus tegi Trei pere politseisse ka avalduse. Eilseks polnud menetlust veel alustatud, mistõttu ei osanud Lääne prefektuuri pressiesindaja Hedy Tammeleht öelda, kas menetlust alustatakse kriminaal- või väärteo paragrahvi alusel.

Mõlemad tõukoerad maksavad umbes 1000 eurot, kuid Kalvi Trei sõnul on olulisem, et tegu oli pereliikmetega. “Asi pole selles, et tegu on tõukoertega. Kui ka lihtsaid krantse oleks tulistatud, ei vähenda see julma teo raskust. Päris halb lugu, kui sellise lahtise käega püssimees külas ringi liigub,” ütles ta.
Eile surnud koer lahati ja Bärri vaadati loomaarsti juures üle. “Jääb arusaamatuks, kes võis olla nii julm, et tulistab imepisikest koerakest,” oli pererahvas nördinud. “Kutsu oli väikese kassi suurune ja imesõbralik. Tohutult sõbralik on ka Bärri. Seda teavad kõik Pihtla inimesed – külas tuntakse ju kõikide inimeste ja koduloomade iseloomu. Kindlasti ei saa keegi tuua põhjuseks enesekaitset ega väita, et koer teda rünnata üritas, liiatigi on näha, et tulistatud on eemale jooksvat koera.”

Saaremaal on see viimase poolteise nädala jooksul juba teine koeratulistamisjuhtum. Ülemöödunud nädalal tulistati Kuressaares ilmselt sportrelvast Balti riikides ja Valgevenes omas klassis auhindu noppinud siledakarvalist retriiverit, kuid koer jäi õnneks ellu.

Foto: erakogu


Tagasi

Kommentaarid 

 
0 #1 kutsud26 2011-06-13 17:48
Appi, mis tegu! Milline inimene teeks sellist tegu???>:sad::sad::s ad:
Sügav kaastunne perele...
 

Kommenteerida saavad ainult registreerinud kasutajad.