loomakaitse
Northamptonist teatati, et seal on nähtud "kõndivat skeletti", kelleks osutus umbes 5-7 aastane saksa lambakoer Hobo.

Loomakaitse organisatsioon RSPCA leidis koera 16. juulil. Koeral olid hiigelpikaks kasvanud küüned, ta kannatas sügeliste ja kärntõve all, mistõttu oli ta kaotanud oma karvkatte.

Julmalt koheldud koer saab ravi, ta sööb ja joob juba iseseisvalt, kuid ta peab jääma loomade haiglasse veel vähemalt kuuks.

Loomakaitseinspektor Claire Ryder sõnul pole ta oma senise tööpraktika ajal näinud nii väärkoheldud koera, ta avab et Hobo ei ole kodutult hulkunud väga kaua. Loomakaitse üritab tuvastada koera omanikku.

Teine traagiline lugu on lurcher Tony juhtum, kes jäeti viieks nädalaks koos teise koeraga kinnisesse kuuri. Omanik jättis kahele koerale vaid ühe kausitäie süüa ja ühe kausitäie vett.

Tony leiti loomakaitsjate poolt, ta oli kaotanud üle poole oma kehakaalust ning kannatas vedelikupuuduse all. Teine koer oli kahjuks juba surnud.

Tonyl polnud jõudu püsti tõusta ega isegi pead keerata, ta oli kägaras teise koera surnukeha ümber - koera päästmiseks pidid loomakaitsjad lammutama osa kuurist. Tony kaalus vaid 5,9 kilo, tema normaalne kehakaal oleks pidanud olema umbes 20 kg.

Tony omanik sai süüdistuse loomade väärkohtlemise eest, ta peab hüvitama päästmisoperatsiooni kulud 250 naela, samuti määrati talle 80 tundi ühiskondlikult kasulikku tööd ja 12 kuud tingimisi karistust, millest peab ta istuma 3 kuud reaalselt vanglas. Loomulikult jäi ta ilma loomapidamise õigustest 10 järgnevaks aastaks.  Tony leidis endale aga uue ja toreda kodu.

Loomakaitseorganisatsiooni RSPCA viimaste uurimuste järgi on loomade väärkohtlemise juhtumeid lisandunud kolmandiku võrra. 2007ndal aastal lahendati 1197 koerte osas toime pandud väärteo juhtumit.

{gallery}rspca{/gallery}


Tagasi

Kommentaarid 

 
0 #2 reily paas 2008-08-07 19:15
mulle see värk ei meeldi
 
 
0 #1 DogLove 2008-08-05 15:57
issand jumal küll!!! pisar tuleb silma sihukest koera näha ju!!! :sad: :sad:
 

Kommenteerida saavad ainult registreerinud kasutajad.