Pesukarukoer

Rakvere Koertesõprade Klubi korraldab järjekordse kõikide tõugude koertenäituse laupäeval, 25. oktoobril algusega kell 9.30 Rakvere spordihallis. Finaalvõistlused algavad kell 16, vahendab Virumaa Teataja.

Näitusele on praeguseks registreerunud 855 koera 163 tõust. Koeri tuleb Eestimaa igast nurgast, lisaks ka Lätist, Leedust, Venemaalt, Ukrainast, Poolast, Soomest ja Rootsist.

Koeri hindavad ühtaegu kahes hallis ning üheksas ringis kohtunikud Norrast, Taanist, Soomest ja Poolast.

Seekordse näituse osalejaterekord on taas tiibeti mastifite käes, neid on näitusele tulemas 33, samas ka mitut tõugu takse on ühtekokku 35. Üle paarikümne isendi on chihuahuasid , dobermanne , cavalier king charles spanjeleid , kääbuspinšereid , yorkshire´i terjereid , saksa dogisid ning kuldseid ja labradori retriivereid .

Esindatud on enamik populaarsetest koeratõugudest teenistus-, jahi-, kääbuskoerte ning terjerite ja hurtade seas. Suure elevusega oodatakse Eesti esimest pesukarukoera näituseringi.

Koeratõugude kasvuvahe võib olla kuni 50kordne, alates tibatillukestest, peopesale mahtuvatest kuni kõrgete ja rasketeni. Karvatüübi erinevused varieeruvad paljastest, lühikarvalistest rikkaliku karvastikuga pikakarvalisteni, paljud neist lõigatavad, pöetavad või trimmitavad; kasutusotstarbelt süle- ja seltsikoertest valve-, kaitse-, karja-, jahi- ning kelgukoerteni.

Näitusel hinnatavate tõugude ajakava leiab huviline internetist Rakvere Koertesõprade Klubi näituse kodulehelt www.rksk.ee


Tagasi

Kommenteerida saavad ainult registreerinud kasutajad.