Rakveres muutub koerte kiibistamine kohustuslikuks
Alates 2010. aastast peab koerad märgistama mikrokiipidega, sellekohase eeskirja saatis Rakvere linnavalitsus sel nädalal volikogule kinnitamiseks, vahendab Kuulutaja.

Uus koerte ja kasside pidamise eeskiri erineb senisest peamiselt selles osas, mis puudutab arvestuse pidamist koerte üle.

Arvestuse pidamise aluseks on koera identifitseeritavus, mis tagatakse koera märgistamisega. Märgistatud koera peab omanik registreerima Rakvere linna koerte andmekogus hiljemalt 30 päeva jooksul pärast märgistamise kuupäeva. Koer märgistatakse mikrokiibiga ja see toimub koera omaniku kulul. Koera omanik on kohustatud koera märgistama 6 kuu jooksul, arvates koera sündimise või koera omandamise või valdusse saamise päevast.

„Kiibistamine maksab päris suure hulga raha," tõdes Rakvere linnapea Andres Jaadla. „Mitte küll kiip, mis maksab 50 krooni, vaid üle-eestilisse registrisse kandmine, mis maksab 179 krooni, lisaks sellele veel veterinaaritasu. Nii et kokku hakkab kiibistamine maksma umbes 400-500 krooni. See on koerapidajatele päris suur väljaminek. Seetõttu arutasime üsna pikalt, mida teha nende tuhandete koertega, kes on täna linnas juba olemas."

Koera registreerima peavad ka need koeraomanikud, aga märgistamiseks jääb neile kolm varianti: kasutada võib mikrokiipi, tätoveeringut või kaelarihmal või selle küljes olevat märgistust. Enne 2010. aastat omandatud koer tuleb andmekogus registreerida hiljemalt 31. detsembril 2010.a.

„Kui me vaatame näiteks loomade väärkohtlemist või muid kurbi lugusid, siis sageli puudub selle armsa lemmiklooma senise elu kohta informatsioon," märkis linnapea. Rakvere Väikeloomakliinikus maksab koerte kiibistamine 580 krooni, hind sisaldab registritasu.

Tagasi

Kommenteerida saavad ainult registreerinud kasutajad.