Raplamaal leiti metsast puu külge seotud koer

Üleeile pärastlõunal läks Rapla ühisgümnaasiumi V klassi õpilane Kristel koos sõbrannaga Rapla lähedal asuvasse Uusküla metsa jalutama ja leidis sealt puu külge seotud koera, kirjutab Nädaline.

„Tütar helistas ja nuttis. Õhtul kuue paiku, kui töölt koju jõudsime, läksime koos abikaasaga ja tõime koera enda juurde koju. Pesime ta puhtaks ja andsime süüa. Looma kõht oli küll tühi, aga eriliselt näljane ta ei olnud," ütles eile hommikul Rütmani galerii kohviku töötaja Merilin Toome.

Aldur Toome sõnul ei olnud võimalik, et koer end ise ümber puu mässis: „Ta oli teest mõnekümne meetri kaugusel niiskes ja vesises metsas puu külge seotud. Kaelarihm oli korralik, mille küljes kolm erinevat ketti traatidega kokku mässitud. Keti küljes oli tross, mis oli kinnitatud mitu ringi ümber puu ja trosski oli traadiga seotud."

Öö veetis koer inimeste hoole all ja hommikul võttis pererahvas ta Raplasse kaasa. Koera seisundit kontrollis Rapla loomakliiniku veterinaararst Rika Mölder. Kiipi ei olnud. Loomaarsti sõnul on tegemist noore, rahuliku ja sõbraliku segaverd koeraga, keda on õpetatud. Rika Mölderi korraldusele „istu" koer kuuletus, istus ning liputas saba.

Rapla valla keskkonnaspetsialist Viktor Beresnev sõidutas koera eile loomade varjupaika.

Tagasi

Kommentaarid 

 
0 #2 koerRemi 2009-06-01 10:51
mul oli pea aegu sama sugune koer ja vaata mul on need ajad püstised ja üleval on teravad otsad ja ta tahtis sealt üle hüppata aga se oli nii kõrge et jäi sinna kinna ja suri se juhtus kell 21.13 30.05.09 aga me saime uue koera meil on 3 koera.
 
 
0 #1 kikukertu 2009-05-23 16:30
Vaene koer, kes see inimene huvitav oli, et nii koerale tegi.
Hea et mõni hoolib loomast...
 

Kommenteerida saavad ainult registreerinud kasutajad.