Küsimus:

Tere.

Minul on 5,5 aastane Cane Corso poiss kodus. Kuskil augusti kuus avastasin ma tal paremal küljel sellise välispidise nahapunni nagu. Inimestel esineb ka selliseid minu arust ja neid vist isegi kõrvetatakse ära inimestel. Aga no nüüd minu omal selline asjandus, küsimus olekski, et kui ohtlik talle see on ja kas sellistest punnidest ennem proove ka saab võtta või tuleb kohe opereerima saata?

Siis on tal ka juba mõni aasta olnud vasakul jalal sisemine kõva punn, umbes 1cm suurune minuarust. Eelmine aasta loomaarstil öeldi, et ei tasu muretseda, see on vist rasvaklump. Aga nüüd see aasta seal käies teatati, et oleks hea mõte neist proov võtta ja siis teavad nad, kas on pahaendeline või mitte.

Mida teie arvate arvate asjast?

Tervitades Ines ja Frodo. :)

Vastus:

Tere,

Mõistlik oleks ikkagi kõik arusaamatud punnid ära opereerida. Kui nad kasvavad suuremaks ja koer ise jääb vanemaks, siis ei ole seda ju lihtsam teha. Pärast lõikust tuleks kindlasti neid uurida lasta, siis on edaspidi lihtsam otsustada, kui midagi peaks veel ilmnema. Mõnel juhul soovitatakse enne proov võtta ja alles siis opereerida. See sõltub konkreetsest olukorrast ja seda saab spetsialist otsustada, kui on looma üle vaadanud. Dr. Marti Lasn ja dr. Margot Lauer Pärnu Väikeloomakliinikust tegelevad süvendatult kasvajatega.

Dr. Tiina Toomet

Märksõnad:

Tagasi