Remniku koer
Nädal tagasi Remniku külas kännu külge seotuna leitud hüljatud koer kosub Virumaa varjupaigas, varsti saab ta karantiinist välja ning läheb aedikusse.

Koer nägi meile jõudes hirmus välja ja kannatas vedelikupuuduse all, rääkis Virumaa kodutute loomade varjupaiga juhataja Liis Lill. Nähtavaid vigastusi koeral ei leitud, kuid koera pidev rünnakuvalmidus on siiski märk, et ta on pidanud end kellegi eest kaitsma.

Ta kinnitas, et koera omaniku nimi on teada. Ida politseiprefektuur alustas loomakaitse seltsi avalduse põhjal juhtunu kohta kriminaalmenetluse.
 
Koera omanik andis koera väidetavalt Remniku lähedal elavale tuttavale ning tolle väitel pääses koer samal päeval jooksu. Seotud sõlmed andsid aga tunnistust, et koer polnud kraavi äärde ise takerdunud, vaid inimese käsi pidi mängus olema. Koera omanik käis koera ka varjupaigas vaatamas, kuid kuna omanikul lasub naabrite tunnistuste põhjal koera väärkohtlemise kahtlus, siis koer jääb uurimise lõpuni ning asjaolude selgitamiseni varjupaika.

Ühe tunnistaja väitel olevat looma omanik koera pika aja vältel jalaga näkku peksnud.

Eesti loomakaitse seltsi jurist Piret Tees nentis, et sel aastal on seltsil tulnud tegeleda märksa rohkemate loomade väärkohtlemise juhtudega kui varem.

"Sel aastal jõustusid uued lemmiklooma pidamise nõuded ning nendest on igal pool palju juttu olnud - inimesed on oluliselt teadlikumaks muutunud, märkavad ja teatavad sellistest juhtudest sagedamini," ütles ta üheks põhjuseks. "Päris kindlasti on aga ka loomade hülgamine sagenenud ja seda üle Eesti."

Prefektuuri kriminaalosakonna Jõhvi kriminaaltalituse politseivaneminspektori Merike Ojasalu sõnul ootab looma julma kohtlejat süüdimõistmise korral rahaline karistus või kuni üheaastane vangistus.

Loe veel:
Puu külge seotud koer ootas Peipsi ääres surma (video)


Tagasi

Kommentaarid 

 
0 #2 edna 2009-06-11 06:22
No ei mahu pähe kõik need koerte kuhugi kinnisidujad. Lihtsalt ei mahu pähe. Kõik, kes leitud, on ju väike osa. Paljud koerad ongi ka praegusel hetkel kuskil paela otsas unustatud ja surma ootamas. Täiesti lootusetu, mis inimesed neeed sellised on.
 
 
0 #1 Külaline 2009-06-10 19:19
Edukat toibumist koerale!
 

Kommenteerida saavad ainult registreerinud kasutajad.