Caesar
Ühele Lincolnshire heategevusorganisatsiooni poele annetati anonüümselt arvatavasti 2000 aastat vana koeraskelett, vahendab BBC News.

Kontide juures oleval lipikul oli kirjutatud, et kondid on Rooma aegsed ja välja kaevatud esimese sajandi aegsest august Lincolnis aastal 1986.

Cariline Grosse, St Barnaba varjupaigast Lincolnis ütles: „Olin natuke šokeeritud kuna konte karbis ei annetata eriti tihti.“
Hüüdnimega Caesar  koera kondid anti üle Lincolni muusemi.
Mrs Grosse ütles, et skelett avastati heategevuse sorteerimiskeskuses.

Kadunud koer

„Tegemist pole suure koeraga, arvatavasti whippeti või greyhoundiga. Konte on palju, kuigi ehk mitte kõik, see on nagu pusle mõistatus,“ lisas ta.
Heategevuspood on varemgi imelikke annetusi saanud, sealhulgas valehambaid ja kuulmisaparaate.
David Moir, heategevuspoodide assotsiatsioonist ütles, et teistes Suurbritannia poodides on annetuste hulgas olnud ka granaat, eesel ja kiirkaater. Ta ütles, et 17. sajandi raamat, mis mõned aastad tagasi annetati, sai müüdud 18 tuhande naela eest.
Anthony Lee, muuseumi kollektsiooni ülevaataja, ütles: „Loomade kondid pole väga haruldased leiud arheoloogilistel väljakaevamistel, mistõttu väga suurt väärtust neil ei ole, kuid huvitavad on nad sellegipoolest.“

Tagasi

Kommenteerida saavad ainult registreerinud kasutajad.