Rottweiler Banderas kaotas koduõuel elu
Kehtna valla Kaerepere aleviku serval Nurga talus leidis omanik eelmise laupäeva hommikul surnuna kolmeaastase rotveileri Banderase.

Koeral oli kaelas elektriandur, mis takistas teda õuealalt lahkumast. „Ilmselt väsitasid hundid koera, kuid ei murdnud päriselt maha. Koer oli just territooriumi sellel alal, kus elektriandur hakkab voolu andma ja piiksuma,“ rääkis koera omanik Karmo Kreuz. Tema arvates võisid hundid koera metsa poole lohistades elektrilöögi saada ning seetõttu lahkusid saagita. Koera kaelas olev andur aga oli piiksunud veel hommikulgi. Majaelanikud ega naabrid ei olnud öösel kuulnud midagi sellist, mis oleks äratanud tähelepanu.

„Koera oli kistud kaela pealt ja tagaosast, siin pidi olema tegemist vähemalt kahe hundiga,“ ütles koos kahe teise jahimehega võitlusjälgi uurinud ja kogutud karvu hundinahal olevate karvadega võrrelnud kohalik jahimees Vahur Smitt.

Et saada sellele kinnitust, viis Vahur Smitt leitud karvad Raplamaa keskkonnateenistuse jahindusspetsialistile Uno Treierile. Jahindusspetsialist saatis need Tartusse metsakaitse- ja metsauuenduskeskuse ulukiseire osakonna juhatajale Peep Männilile ekspertiisi. Ekspertiis peab kinnitama, kas olid tegemist huntide või hulkuvate koertega.

Rapla maakonnale on eraldatud 1. novembrist alanud küttimishooajal neli hundiküttimise luba. Esimene hunt sel hooajal kütiti jahi esimesel päeval Hageri jahipiirkonnas.

Tagasi

Kommenteerida saavad ainult registreerinud kasutajad.