Küsimus:


Tere!


Mul on 7 kuune  emane rottweiler, kes pidevalt "lekib" läbi. Tõime ta 2,5 kuuselt ja nädal hiljem selgus, et kutsal on põiepõletik. Tegime  ravikuuri aga taguots oli ikkagi pidevalt märg.

Olen mitmeid kordi rääkinud arstile oma murest ja kutsat  on uuritud sonograafiga. Kõik on korras, midagi ei osata öelda. Soovitati oodata  jooksuaega, ehk läheb kõik korda.


Ausalt öelda, ma ei usu, sest märgamine pole minu arust seotud põie täitumisega. Käin õues ära, ja 10 minutit hiljem on ta märg. Samas võib ta terve öö olla kuiv ja mõnikord isegi paar päeva. Märgamine on kaootiline ja. minu arvates ebameeldiva lõhnaga. Ei ole pissi lõhn, vaid selline vooluse lõhn. Olen näinud, kui ta magab ja ojakene voolab. Pidevalt lakub ja nakitseb   tagumist osa.


Kas tõesti ei ole võimalik loomakest aidata?

Lugupidamisega
Ülle Mikk

Vastus:

Kas teie koera uriiniproovi on uuritud? Kui otse põiest võetud (mitte pissimise ajal purki kogutud) uriin on puhas ja põletikuvaba, siis on ilmselt tegemist tupepõletikuga. Seda tõesti esineb mõnedel koertel enne esimest jooksu ja sageli kaob seejärel iseenesest. Kui aga on mädane voolus ja see olukord häirib koera, siis tasuks ikkagi spetsialistiga nõu pidada.Koerte sigimisorganite probleemidega on kõige paremini kursis dr. Laura Linntamm Viljandi Männimäe kliinikust.

Muidugi on võimalikud ka kuse-suguorganite mitmesugused anomaaliad. Näiteks põis ei sulgu korralikult ja uriin voolab välja ning kuna põis on kogu aeg nö. lahti, tekivad ka kergemini põletikud. Kuid esmalt peaks ikkagi enamlevinud ja lihtsamad haigused välistama so. põie- ja tupepõletiku.

dr. Tiina Toomet


Tagasi