Sample Image

Juba järgmisel suvel võib alata loomade pääste- ja rehabilitatsioonikeskuse ehitamine, sest abivajavate loomade aitamiseks on õla alla pannud ka riik.

 

Tegemist on ainulaadse keskusega, kinnitab mittetulundusühingu PETS juhatuse liige ja projekti eestvedaja Lara Larsen, vahendas uudistesaade Aktuaalne Kaamera. Riigilt on rahasüst saadud, projekt valmis ja pooleldi sponsorluse korras ehitustöid tegev firma olemas. Keskuses hakkavad abi saama kõik loomad ja linnud, kes on hüljatud või viga saanud.

Erinevalt tavalistest varju- või hoiupaikadest, kus hulkuvate loomade kinnipüüdmise ja hoidmise eest tasub kohalik omavalitsus ja reeglina vaid 14 päeva eest, siis uus keskus loodab abi sponsoritelt ja raha loodetakse ka ise teenida. Seepärast avatakse siin maneeþ, loomade hotell ja veterinaariakliinik. Samuti loodavad MTÜ Pets liikmed hakata korraldama harivaid loenguid, kuidas loomadega ringi käia. Lara Larsen, kes puutub halvasti koheldud loomadega kokku pea iga päev, ütleb, et vaatamata elatustaseme tõusule Eestis on piinatud või kodutuid loomi ikka väga palju.


Allikas: ETV24 uudised

Tagasi

Kommenteerida saavad ainult registreerinud kasutajad.