Facebookis hakkas esmaspäeval liikuma hoiatav info Scalibor nimelis puugirihma kohta. Sotsiaalses meedias liikvel olevas sõnumis väidetakse, et antud puugivastane kaelarihm olevat põhjustanud ühe koera surma närvimürgituse tagajärjel.

Maaletooja, firma Fimea esindaja Irmeli Happoneni selgituste kohaselt antud juhtumit juba uuritakse, kuid infot on veel liiga vähe, et koera surma seostada just Scalibor puugirihmaga.

Antud kaelarihm sisaldab ravimainet deltametriin. Antud rihm on ainuke Soomes müügil olev ravimit sisaldav puugikaelarihm ja seetõttu liigitatakse see rihm ravimiks, teised turul olevad puugivastased kaelarihmad sisaldavad vaid looduslikke aineid.

Scalibor puugirihma kohta on tulnud ka varem kaebus koera surma põhjustamise kohta, see juhtum jääb küll juba aastate taha.

Tol korral oli koerpuugirihma läbi närinud ning ravim sattus seetõttu koera organismi, põhjustades tugevaid mürgitusnähte, kahjuks ei viidud koera koheselt esmaabi saamiseks arsti juurde ja ta suri.

Maaletoojat on teavitatud, et osadele koertele põhjustab Scalibor rihm tugevaid lokaalseid allergilisi reaktsioone.

Fimea esindaja Irmeli Happoneni sõnul pole koeraomanikel põhjust paanikaks. Tuleb läbi lugeda rihma kasutusjuhend ning seda ka järgida. Kui koeral esineb kõrvalnähte või allergiline reaktsioon, tuleb rihma kasutamine lõpetada. Vajadusel lasta koera kontrollida veterinaaril.


Tagasi

Kommentaarid 

 
0 #1 Dogi 2012-09-30 17:47
Minu koerale tekitas puugirihm seentõve. sest just sellest piirkonnast hakkas see pihta. Ja pole siiani osanatud seda korralikult välja ravida. Need shampoonid ja tabletid on võtnud sümtomid näiliselt mõneks ajaks ära, kuid tuleb millegipärast ikka tagasi.
 

Kommenteerida saavad ainult registreerinud kasutajad.