Küsimus:

Tere.

Meil oli hommikuks koer surnud ja ei oska ette kujutada mis juhtuda võis.Kuna polnud ka raha ei saanud teda lahkamisele viia ega arsti kutsuda, seega palun abi teilt.

Ta oli meil 8 aastane doberman+hundikoer, igati lõbus koer. Õhtul kui abikaasa süüa talle viis, oli koeral suunurkadest ila natuke tilkunud, silmad olid tuhmid olnud ja kuidagi norus olek.

Hommikuks oligi surnud, veenõu oli tilgatumaks joodud ja söök oli söömata, kaka oli lausa musta värvi ja vedel, keel katki hammustatud.

Tahaksin nii väga teada, mis võis juhtuda, kas mürgitus? Rästiku hammustus, mürgitatud rott veenõus?
Ja sõi selle ära? Või oli meil märkamatuks jäänud et koeral võis langetõbi olla? Kas võib olla et esimene hoog ja kohe ka suri ja kas nad üldse võivad langetõvehoos surra? Ja see ka veel, et tal oli selline roheline vedelik suust välja jooksnud, teda tõstes,hakkas uuesti jooksma?

Teadmatus teeb nii haiget, palun aidake ja kirjutage mulle oma arvamus, ette tänades leinav koeraomanik. Kõike kaunist teile.

Vastus:

Kahjuks on kirjelduse järgi praktiliselt võimatu arvata, mis teie koeraga juhtuda võis. Must väljaheide võiks viidata sisemisele verejooksule (rotimürk), suust väljavoolanud vedelik kopsutursele. Keelde hammustavad nad tõepoolest krampide korral.

Kindlasti tuletage meelde, millal teie koer sai viimati marutaudi vastu vaktsineeritud, sest ka marutaudil võivad olla väga segased kliinilised tunnused, mille hulka kuuluvad ilavool suust ja keelde hammustamine. Kui koer on pikka aega (üle aasta vaktsineerimata), siis lisandub kurvastusele koera pärast ka tõsine mure teie enda tervise üle.

Kui koer oli vaktsineerimata, siis peaks, seda juhtumit arutama nii kohaliku veterinaararsti kui perearstiga. Marutaud on küll väga harva esinev, aga üliohtlik haigus. Ka inimesele.

dr. Tiina Toomet


Tagasi