Active ImageLigi sada koeraomanikku ning nende neljajalgsed sõbrad veetsid laupäeva Tallinna lauluväljakul.

Kogupereüritusel “Suur koerapäev” tutvustati koeratõuge ning koerte koolitamisvõimalusi, lisaks selgitati kultuurse koerapidamise põhimõtteid ning lemmikloomade pidamise korda linnaruumis.
Päevakangelasi oli kohal tõukoertest kuni segavereliste krantsideni ning kutsikatest veteranideni. Ülekaalus olid allapõlve- ehk väiksemad koerad, samuti oli harjutama ja vaatamiseks toodud palju eri kutsikaid. Palju oli esindatud bernhardiine ja dobermanne. Lisaks korraldas koeraspordiklubi Koerus kiirendusvõistluse, kus võisid käppa proovida kõik neljajalgsed.

Algaja koerakasvataja Marion Diener oli oma neljaliikmelisest koeraperekonnast kaasa võtnud vanima ja noorima liikme. Pisike austraalia siiditerjer ja üks kahest pürenee mäestikukoerast jäid seekord koju. Diener oli rahul mõlema, nii nelja-aastase Cavalier King Charlesi spanjeli Spoti kui ka teise, pooleaastase pürenee mäestikukoera Mia (kolmandal pildil) sooritusega. “Prantsusmaa Püreneede alalt pärit koeratõug oli algselt iseseisev karjavalvur, seetõttu on need koerad ilma hea koolituse ja sotsialiseerimiseta väga isepäised,” märkis koeraomanik. Seda tõugu koeri on Eestis praegu kokku seitse isendit.

Allikas: Eesti Päevaleht online

Tagasi

Kommenteerida saavad ainult registreerinud kasutajad.