Tahkuranna vallas rikuti kasside ja koerte pidamise eeskirju

Tahkuranna vallavalitsus fikseeris koos politsei ja Pärnu kodutute loomade varjupaigaga vallas korraldatud reidil seitse koerte ja kasside pidamise eeskirja rikkumist, kirjutab Pärnu Postimees.

Pärnu kodutute loomade varjupaiga juhataja Birjo Piiroja teatel läbisid ametnikud neljatunnise reidi käigus Tahkuranna valla tihedaima asustusega paigad.

Ühtekokku fikseeriti reidi käigus seitse rikkumist. Leiti üks avalikus kohas rihmastamata koeraga jalutaja, üks hooletuse tagajärjel tänavale pääsenud koer, kelle omanik tuvastati ja koer tagastati.

Samuti tuvastati Piiroja teatel omaniku mugavuse tõttu omapäi jalutama lubatud koer ja leiti üks loomaomanik, kelle neljajalgsetel oli piiramata territooriumilt hulkuma pääsemise võimalus.

Samuti tabasid ametnikud kolm hulkuvat koera, kelle omanikke ei saanud kohapeal tuvastada. Kaks koera neist võttis Pärnu varjupaik omaniku väljaselgitamiseni enda hoole alla.

Piiroja sõnade järgi sel korral Tahkuranna vallavalitsuse kasside ja koerte pidamise eeskirja rikkujaid rahatrahviga korrale ei kutsutud.

“Vallavalitsuse keskkonna- ja maanõunik Janno Tomingas juhtis rikkumisele ja vastutustundlikuks loomaomanikuks olemise võimalustele tähelepanu loomapidamise eeskirja jagamisega,” märkis Piiroja.

Tahkuranna valla kasside ja koerte pidamise eeskiri paneb loomaomanikule kohustuse pidada temale kuuluvat looma omanikule kuuluvas või tema valduses olevas ehitises või territooriumil, mis peab olema piiratud nii, et on välistatud koera väljapääsemine. Avalikus kohas viibimisel tuleb loomaomanikul tagada koera üle järelevalve, vältimaks looma lahtipääsemist. Koera või kassi pidamine ei tohi häirida avalikku korda ja teiste inimeste rahu.

Kontrollkäik sai teoks Tahkuranna vallavalitsuse eestvõttel ja seda tahetakse korrata edaspidigi.

Tagasi

Kommenteerida saavad ainult registreerinud kasutajad.