Täiskasvanud koer teeb häda tuppa
Koer on juba täiskasvanud, kuid teeb oma häda tuppa.

Tihti vőib pőhjus olla meditsiinilist laadi, eriti siis, kui tuppa tegemine algas äkki ja koer on muidu puhtust pidanud. Igaks juhuks tasuks konsulteerida loomaarstiga. Pőhjusteks vőib olla külmetamine, pőletikud, sobimatu toit, allergia jne. Kui koer teeb tuppa vaid üksi kodus olles, vőib pőhjuseks olla üksindusahistus. Samuti vőib domineeriv koer märgistada oma reviire, pissida nö protestiks, kui tunneb, et teda ei ole tema meelest vääriliselt koheldud - selge domineerimise märk on peremehe asemele pissimine.
Samuti vőib igavlev koer tahta niimoodi endale tähelepanu tőmmata – ka negatiivne tähelepanu on parem, kui üldse mitte midagi! Kindlasti tuleb selliste probleemidega koera aktiviseerida, kui tegu on ara koeraga, siis tősta tema enesekindlust, pakkudes talle ülesandeid, mida ta edukalt suudab lahendada ja kiita teda kőikide őnnestumiste eest ohtralt. Vähenda ajutiselt koerale antavat veekogust.

Domineeriva koeraga tuleb kindlasti teha karjajuhi positsiooni parandavaid harjutusi. Koeral vőib olla ka stress! Näiteks on toimunud mingi suur muutus tema elus, kolimine vms. Muide, kunagi ei koristata koera hädasid tema ees, ta őpib ruttu, et selline käitumine on kindel viis tähelepanu saada. Ja ei karistata - karistamine on ka tähelepanu, pealegi vőib karistamine olla ebaefektiivne, koer teeb oma hädad lihtsalt sinu eest salaja vői ei tee seda sinu lähedalolekul ka hiljem őiges kohas. Ja nii uskumatu kui see ka ei tundu, vőib pőhjus olla lihtsalt selles, et koera pole őpetatud puhtust pidama - siis tuleb teda nagu kutsikat őpetada, iga tunni tagant välja viia ja őigesse kohta häda tegemisel ohtralt kiita ja /vői isegi maiust anda.

On veel olemas nn rőőmupiss, koer pissib vői sirtsutab suurest elevusest, sellisel juhul loomulikult vähendatakse selliseid ärevust tekitavaid situatsioone nt kui koer läheb ärevaks külaliste saabudes, palutakse külalistel koerast mitte välja teha ja lubatakse koeral tervitada neid alles siis, kui ta on rahunenud.

Tagasi