Tallinlasi hakkab koerte eest kaitsma loomapolitsei
Järgmisel aastal alustab Tallinnas tööd loomapolitsei, mis hakkab muuhulgas tegelema haljasaladel vabalt jooksvate ja inimesi ründavate koerte probleemiga, kirjutab Eesti Päevaleht Online.

Tallinna loomapolitsei moodustavad kaks munitsipaalpolitseinikku, kelle tööleasumise kuupäev ei ole veel teada. „Plaanis on järgmise aasta algusest,“ ütles Tallinna munitsipaalpolitsei ameti juhataja asetäitja Kalmer Filatov Päevaleht Online’ile.

Politseinike tööks on jälgida, kuidas pealinlased täidavad koerte ja kasside pidamise eeskirja. „Muude lemmikloomade kohta sellist eeskirja ei ole,“ täpsustas Filatov.

Linlased on hädas koerte rünnakutega


„Loomade väärkohtlemise kohta käivaid kaebusi on munitsipaalpolitseile laekunud üksikuid. Pigem on sellised, et inimesed saavad viga koerte rünnetes või kurdavad lastega jalutavad emad, et koerad on lahti,“ selgitas Filatov.

Tallinnas vabalt ringi jooksvate penidega tegelemine ei jää siiski mitte üksnes kahe loomapolitseiniku ülesandeks. „Sisuliselt hakkavad nad teenindama ju tervet Tallinna ja kui nad ei peaks jõudma, siis antakse ametnikke appi.“

Filatovi sõnul loodab mupo järgmisel aastal patrullis käivate ametnike arvu suurendada ja sealt siis suunata inimesi appi ka rohealadel lahtiselt jooksvate ja inimesi ründavate koerte probleemiga tegelema.

Mupo suundub rohealadele koeri ohjeldama

„Stroomi pargis on pidevalt kaebusi, Harku terviseradadel samuti. Pirita spordirajal ja Mustamäe metsas ka,“ loetles Filatov.

Filatovi sõnutsi on olukord küll viimasel ajal paremaks läinud, ent kaebusi on varasemast rohkem. „Näiteks esmaspäeval tuli ühe päevaga 7-8 kaebust. See võib olla ka meedia tõttu, mis seda teemat käsitlenud on,“ avaldas Filatov arvamust.

Lisaks haljasaladel koerte püüdmisele võib loomapolitsei tulla ka koduaeda koera- või kassipidamist kontrollima.

Loomapolitsei käsi ulatub ka eramaja aeda


Kui maja aias on näha, et koer on liiga lühikese keti otsas, siis kas loomapolitsei reageerib?

„Kui me näeme, et eraaias peetakse koera, siis on selge, et meil on õigus kontrollida, kas loom on vaktsineeritud,“ selgitas Filatov.

Keti pikkuse või elamistingimuste sobivuse üle siiski loomapolitseinikud otsustada ei saa, kuid vajadusel võetakse ühendust näiteks veterinaari või loomakaitsega.

Loomapolitseinikud võivad trahvi teha kuni 12 000 krooni

Loomapolitseinikeks saavad ametnikud ei ole veel hetkel teada, kuid Filatovi sõnul on sooviavaldusi palju.
„Just täna vestlesin ühe kauaaegse politseikoerte kasvatajaga, kes tahab tööle tulla,“ rääkis Filatov.

Eraldi spetsiaalset õppeprogrammi loomapolitseinikele ette nähtud ei ole.


Loomapolitseile oma kaebuste edastamise telefoninumbrit ei looda ja kaebusi saab esitada munitsipaalpolitsei numbrile 14410.

Tallinna kasside ja koerte pidamise eeskirja või loomakaitseseaduse rikkumise eest määrata trahvi 6000 krooni.
Kui aga nimetatud eeskirjade rikkumine on ohvrile varalist kahju või tervisekahjustusi põhjustanud siis on trahv kuni 12 000 krooni.

Samal teemal:
Tallinn paneb tööle loomapolitseinikud

Tagasi

Kommenteerida saavad ainult registreerinud kasutajad.