Tallinna abilinnapea Arvo Sarapuu sõnul plaanib linn monopolina tegutsevalt Loomade Hoiupaigalt teenuse ostmise lõpetada ja ehitada ise kassidele ja koertele uue varjupaiga, kirjutab Tallinna Postimees.

"Loomade Hoiupaik on monopol, lisaks Tallinnale ostavad neilt teenust kõik Harjumaa omavalitsused ja nad võivad küsida mistahes hinda," rääkis Sarapuu .

Ka linna sisekontrolöri teenistus jõudis oma värskes auditis järeldusele, et koduta lemmikloomade püüdmise ja hoidmise süsteem Tallinnas tuleks ümber korraldada ning mõistlik oleks, kui linn oleks ise teenuse osutamiseks vajalike maa ja hoonete omanik. Nüüd ongi linn võtnud plaaniks luua hulkuvate ja koduta loomade püüdmiseks ja hoidmiseks oma ettevõte. Sarapuu sõnul plaanivad nad veel sel aastal koostada vastava projekti ning juba järgmisel aastal loodavad nad alustada ehitustöödega.

"Vaja on varjupaika, mis oleks loodud spetsiaalselt loomade hoiuks ja kus oleks võimalikult madalad kommunaalkulud. Eesmärk on pakkuda head teenust võimalikult aruka hinnaga," rääkis abilinnapea. Uue varjupaiga asukoht on esialgu veel lahtine.

Kui mullu oli linna eelarves loomakaitsekuludeks ette nähtud ligi 304 000 eurot, siis tänavu oli summa ligi 307 000 eurot. Kogu see raha on kulunud Loomade Hoiupaiga töö finantseerimiseks.


Tagasi

Kommenteerida saavad ainult registreerinud kasutajad.