Teisipäeval, 09.04.2013 avati Nõmmel Tallinna esimene loomade krematoorium, kus energiaallikana kasutatakse kunagisest prügilast toodetavat biogaasi.

Abilinnapea Arvo Sarapuu sõnul on tegemist Eesti ainsa nii heal tasemel loomade krematooriumiga, mille rajamiseks kulus linnaeelarvest 80 000 eurot, vahendab Tallinna Postimees. Loomade tuhastamisega tegeleb Tallinna keskkonnaameti hallatav asutus Tallinna Kalmistud.

Krematooriumi ahju võimsus on selline, et 35 kilose looma tuhastamiseks kulub tund aega. Kui looma tuhka tagasi ei taheta, siis pannakse ahju olenevalt suurusest kuni neli looma. Kui aga loomaomanik soovib oma lemmiku tuhka tagasi saada, siis pannakse loom ahju sõltuvalt suurusest kas ühe või kahekaupa ning nendele pannakse juurde märgised, mis näitavad täpselt ära kus ühe või teise looma tuhk on.

Looma individuaaltuhastamine maksab kuni kolm kilo kaaluva väikelooma puhul 24 eurot, kolme- kuni üheksakilose looma puhul 42 ning 10-19 kilo kaaluva looma puhul 72 eurot.

Lemmikloomade krematooriumi rajamiseks eraldati linna eelarvest 80 000 eurot. Krematooriumi automaatrežiimil töötav põletusahi on USA päritolu.


Tagasi

Kommentaarid 

 
0 #1 mi 2013-05-27 15:50
Miks esimene,Vana-Narva maantel on väga südamlik teenindus ja mõistev personaal.
Isikliku ja peretuttavate kogemuse põhjal ....

http://www.cremo.ee/
 

Kommenteerida saavad ainult registreerinud kasutajad.