Märtsi algul sündis nõmmelase Kersti Simmi  koeral Bellal üheksa kutsikat, neist üks aga on oma õdedest-vendadest täiesti erinev, nimelt puudub tal karvkate.

 

«No nina peal ja saba otsas mingid udemed on, aga muidu on ta paljas mis paljas,» iseloomustas perenaine, kes on erilisele kutsikale õuesolemiseks sooja pusa selga pannud. Simm rääkis, et kaheaastane koeraema, kes pisut dobermanni meenutab, on võetud loomade varjupaigast. Isa pärineb ühelt lähitänavalt, ta on bokseri tüüpi koer, kes pruudi juurde pääsemiseks lausa aiast augu läbi näris. Ja on nüüd käinud värava taga oma lapsukesi vaatamas. Niisiis on mõlemad krantsid, seega paberiteta.Kas keemia või  mobiiltelefonide  radiatsioon?


Koeraperre sündis kaheksa musta kutsikat, mõnel kurgu all ja käpaotstes valge laik, teisel jälle samad kohad pruunid. Üks loomake karvasem kui teine. Üheksas, eriline karvutu koeralaps, poiss pealegi, sündis perenaise mäletamist mööda viimaste hulgas. Praegu tundub liivakarva kutsu kuidagi häbelik ja teistest pisut väiksem, aga ta on tragi ega lase kaaslastel endale liiga teha. Pigem trügib esimesena söögi juurde.


Nõmme väikeloomakliiniku arst Ursula Mesikäpp ütles, et tegemist on looduse vimkaga, geneetilise veaga, mis on iseenesest ju väga huvitav. Isegi tuntud hiina harjaskoertel on mingid karvad peal, aga see elukas on tõesti omanäoline.


«Kindlasti ei tulegi tal karvu peale, ja kuigi ta kasvab üsna suureks, sobib ta ainult toakoeraks. Õues peab ta igal juhul riideid kandma. Ka suvel, sest teda tuleb liigse päikese eest hoida,» hoiatas Mesikäpp. Tema teada on maailmas mitu karvutut koeratõugu. Võib-olla on nende aretamisel just niisuguseid imemutante ristatud.


Mesikäpp ei ole oma praksises värdkoeri kohanud. Küll aga on ta näinud väärarengutega kassipoegi, kes küll tavaliselt peatselt surid. Ja paraku esineb geenimutatsioone ka inimeste juures.


«Karvapuudus pole koerale ohtlik, aga keegi ei oska öelda, kas tal ei ilmne lisaks muudki geeniviga. Tavalise koera pähe teda pidada ei saa, sest ta nõuab erilist hoolt, võib-olla ka arstiabi. Tähtis on, et ta leiaks endale hea kodu,» sõnas Mesikäpp.


Koerte perenaine Simm otsibki praegu kutsikatele uusi kodusid. Huvilisi on tema sõnul olnud päris rohkesti.

«Tahan anda nad sümboolse hinna eest headesse kätesse. Päris ilma vana kombe kohaselt ei saa, olgu tasuks või kotinõel,» ütles Simm.


Allikas: www.postimees.ee


Tagasi

Kommenteerida saavad ainult registreerinud kasutajad.