Kodutute loomade mälestamise päev
Eesti Loomakaitse Selts (ELS) ja Tallinna Keskkonnaamet kutsuvad üles laupäeval, 15. augustil kõiki loomasõpru mälestama kodutuid loomi, kes on meie seast lahkunud vaid seetõttu, et kodu vajavaid loomi on kordades rohkem kui seda võimaldavaid inimesi.

Kodutute loomade mälestamise päeva tähistatakse üle maailma ning alguse on see saanud Ameerika Ühendriikidest. Mälestamispäeval läidetakse küünlad ning räägitakse kodutute loomade olukorra tõsidusest, probleemidest ja lahendustest. Eestis tähistatakse kodutute loomade mälestuspäeva neljandat  korda. Kahjuks on ka meil omanikuta koeri-kasse rohkem kui leidub häid kodusid ning varjupaigad ja hoiukodud on pidevalt ületäitunud.

Kodutute loomade arvukust on võimalik vähendada kui looma võtab vastutustundlik loomapidaja, kellel on piisavalt aega, raha ja tahtmist loomale vajalikke pidamistingimusi luua. Looma võtmisel tuleb alati arvestada, et loom võetakse mitmeteks aastateks ning sellega kaasnevad ka kohustused ja vastutus looma eest kogu tema elu jooksul.

Läida laupäeval kell 17.00 küünlad kodutute lemmikloomade mälestamiseks.

Süüta küünal ning mõtle nende loomade peale, kes on meie seast lahkunud või kannatavad inimeste ükskõiksuse ja hoolimatuse tõttu.

Tagasi

Kommentaarid 

 
0 #1 inna seinre 2009-08-17 17:52
selline tava on suurepärane.
 

Kommenteerida saavad ainult registreerinud kasutajad.