Täna valiti heategevuslikul koertenäitusel BIG Match Show välja aasta kõige koerasõbralikum tegu, vahendab Õhtuleht. Tegijaks on pärnakas Sven Soomuste, kelle kiire tegutsemine päästis auto alla jäänud koera elu.

Tänavu mais nägi Sven Soomuste, kuidas auto sõitis otsa kodust ula peale põgenenud koerale. Soomuste jõudis õnnetuspaigast minema sõitnud auto numbri üles kirjutada ning otsis üles vigastada saanud koera peremehe. Tänu tema tegutsemisele jäi koer ellu, kuigi tagumine käpp oli tõsiselt viga saanud, ning ka politsei jõudis vastutustundetu autojuhi jälile.

"Koer oli kodunt jooksu pannud, omanik oli igaks juhuks politseisse helistanud ja pisikese lemmiku kohta küsinud. Koerale appi tõtanud noormees helistas samuti politseisse, teatas, et loom on alla aetud, ja nimetas politseile auto numbri. Seejärel sai koera omanik infot, kus ta koer on ja mis oli temaga juhtunud," kirjutas tublist koerapäästjast Pärnu Postimehele teatanud naine.

BIG Match Show'l valiti täna 200 neljajalgse osaleja hulgast välja ka kõige nö kultuursem kuts, kelleks trooniti Lea Rahule kuuluv segavereline Milo.

Näitusel võistlesid nii puhtatõulised kui segaverelised koerad, kes võtsid mõõtu vastavalt vanusele ja suurusele - ülepõlve- ja allapõlve kutsikad, koerad ning veteranid.
Tagasi

Kommenteerida saavad ainult registreerinud kasutajad.