Tänavale satub üha enam hüljatud loomi (video)

Eesti tänavapilti on taas tekkinud hulkuvad loomad. Ka varjupaigad on hüljatud lemmikuid täis ja nii ei teatagi, kuidas olukorda loomasõbralikult lahendada, vahendab Reporter.

Hüljatud loomad peaksid jõudma varjupaika, kulud maksab kinni maksumaksja.

Tallinna Loomade Hoiupaigas töötaja Ethel Kambura sõnul on väljakutseid väga palju, samuti on näha linnapildis hulgaliselt kodutuid loomi.

Mureks ei ole ainult rahanappus, Eestis pole ka piisavalt loomade varjupaiku ja olemas olevad on väga kehvas olukorras. Tallinna, Tartu ja Rakvere varjupaigad on hetkel kõige paremas seisus.

Mitmed omavalitsused avaldavad varjupaikadele survet ja soovivad loomi hukkama hakata. Paraku see ei ole aga odav lõbu, ühe koera hukkamine ja korjuse hävitamine võib maksta 3000-5000 krooni. Loomade varjupaigad sellist survet heaks ei kiida.

Kuigi hukkamiste arv on vähenenud, leidub kahjuks Eestis ka veel täna selliseid varjupaiku, mis võiksid pigem tapamaja kui varjupaiga nime kanda. Üheks selliseks näiteks on Kohtla-Järve varjupaik, koostööd loomakaitseorganisatsiooniga Pets on nad näidanud üles võimetust edukalt toimida, kahjuks vaid vähesed loomad pääsevad sealt eluga - koerte hukkamise protsent on 70, kassidel on see number veelgi suurem.

{mosframe http://video.reporter.ee/iframe2.php?pid=123670757085&id=70076,100%,400}


Tagasi

Kommenteerida saavad ainult registreerinud kasutajad.